Wpis z mikrobloga

Pobawiłem się Xperią S. Telefon szybko się rozładowuje (przez 10h stracił 75% mocy), telefon także dość szybko się ładuje. Po odłączeniu kabla USB od komputera, telefon w dalszym ciągu wykrywa, że pamięć wewnętrzna jest podłączona do komputera.
Problem zdaje mi się, że zaczął występować po próbach naładowania telefonu niekonwencjonalnymi metodami, takimi jak podłączenie starej baterii do wejścia usb w telefonie (co skutkowało jedynie uruchomieniem telefonu) i próbą naładowania telefonu z dynama roweru (5V, 3W max, nic z tego nie wyszło bo napięcie nie przekraczało 2V). Co mogłem uszkodzić? Nie jest to wina softu, ten sam problem występuje na oryginalnym sofcie jak i teraz po pełnym wyczyszczeniu jest to samo.
Czas pracy na baterii w statystykach nie ulega zmianie, a także cała lista aplikacji wydaje mi się, że nie zmieniła się od nocy.
(Na screenshocie poniżej do telefonu nie był żaden kabel podpięty.)

#xperia #sony #naprawa #naprawalaptopow (wołam bo kojarzy mi się, że jakaś firma reklamująca się naprawą wszelką maści urządzeń elektronicznych pisała coś do naprawylaptopów niedawno, ale za nic na świecie nie mogę sobie przypomnieć ich znaleźć (,) )

a to chyba było @xgamecenter_pl
#elektronika
źródło: comment_pnUItN50NUniVTFiaPeeRxGgPadyrF5K.jpg
  • 10
@aloalo83: Pewnie dlatego w ogóle nie reagował ( ͡° ͜ʖ ͡°) za dużo prądu zostało zapewne dostarczone, ale co mogło zostać uszkodzone? Wszystko w telefonie działa, ale nie tak jak należy.
@TheQuake: nie za dużo zostało dostarzcone, tylko polaryzacja się zmieniała. + z - się zamieniały, a tego typu wynalazki tego nie lubią. Uwaliłeś zapewne moduł ładujący, bo z zamieszczonego obrazka wynika, że telefon myśli że się cały czas ładuje.
@TheQuake: 5V 3W na dynamie to tylko taka informacja jaką żarówkę powinno się stosować w lampce. Bez obciążenia dynamo potrafi wytworzyć napięcia rzędu dziesiątek wolt. Tyle wystarczy, żeby uszkodzić większość elementów elektronicznych nie przystosowanych do takich napięć.
sb w telefonie (co skutkowało jedynie uruchomieniem telefonu) i próbą naładowania telefonu z dynama roweru (5V, 3W max, nic z tego nie wyszło bo napięcie nie przekraczało 2V). Co mogłem uszkod


@TheQuake: cześć, tak to my :)
Mogą być 2 powody szybkiego tracenia "mocy". Albo po prostu padła bateria i trzeba będzie ją wymienić albo padł moduł ładowania. Ogólnie w bateriach Li-Ion albo Li-Poli są układy sterowania naładowaniem baterii w pełni.
@xgamecenter_pl: @aloalo83 @uuid jeszcze odnośnie niekonwencjonalnych źródeł zasilania, przyszedł do nas kiedyś klient z dziwnym urządzeniem do ładowania radia dla rybaków. Po prostu korbka którą się kręciło i wytwarzała prąd. Pan bardzo chciał, żebyśmy kabel z tego urządzenia przerobili jako kabel micro-usb pasujący do telefonu. O dziwo urządzenie działało i w telefonie podczas kręcenia pojawiała się ikonka ładowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)-