Wpis z mikrobloga

Czyli #skylake to jednak gunwo. Myślicie, że warto jeszcze pozostać przy Lynnfieldzie, czy iść w Devil's Canyon/Haswella-E? Troche mnie denerwuje, że stabilność mojego OC ostatnio spadła ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pcmasterrace #komputery
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gumilii: To zrób format, kup ssd jeśli nie masz.

Ja tam mam i5 2500k i od 4 lat jestem zadowolony, i jak widać przez najbliższe lata nic się nie zmieni :)
  • Odpowiedz
@michaml9995: Moje źródła wskazywały raczej skok ~5-7%. Dodatkowo większa temperatura i pobór energii. Co masz na myśli przez "skylake bez pamieci L4"? Cache będzie można dokładać? Bo troszku nie czaje ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@ElCidX: No ja właśnie żałuje, że nie poczekałem na 2500k. Bo to chyba jest najlepsze i5 jak do tej pory.
  • Odpowiedz
@gumilii: Broadwell to haswell z L4 zobacz sobie roznice, potem pomysl co by bylo gdyby intel umiescil to w skylake. Oni nie moga za bardzo odskoczyc bo ich unia potnie na kawaleczki za monopol.
  • Odpowiedz
  • 1
@gumilii: czy najlepsze? Na pewno najbardziej opłacalne :-) kupowałem go chyba za 850 zł, teraz mógł bym go sprzedać za ponad 600 a wydajności nadal wystarczy.
  • Odpowiedz
@gumilii: IMO dla tych kilku procent nie opłaca się zmieniać MOBO i RAMu, zwłaszcza że DDR4 ciągle jest drogi. Najlepiej poczekać aż DDR4 stanieje, ale do tego czasu pewnie wyjdzie już następna seria i/lub podstawka.
  • Odpowiedz
@michaml9995: Wszystko przez AMD ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Kazak77: I tym sposobem nie doczekam się na upgrade ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie, to chciałęm sobie upgrade'ować GPU do GTX980 TI, ale nie wiem czy mój i5 750 to uciągnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz