Wpis z mikrobloga

o mamo, co ja wyczyniłam! dawno lepszego obiadu nie zrobiłam. spaghetti z pulpetami według przepisu Jadłonomii. delikatne w środku, chrupiące z wierzchu, smakują trochę jak kurczak ( ͡° ͜ʖ ͡°) aż żałuję, że nie mam lepszego zdjęcia. polecam spróbować, sama jestem zaskoczona smakiem. danie jest wegańskie.

#gotujzwykopem #wegetarianizm #weganizm
SScherzo - o mamo, co ja wyczyniłam! dawno lepszego obiadu nie zrobiłam. spaghetti z ...

źródło: comment_RsQQqhSgNHLixNbQodPbyZoyjkz87u1I.jpg

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pawlak: @MrOsamaful: ale o czym tu dyskutować, zarzucasz mi niezdrowy tryb życia przez smażenie na olejach, kiedy robi to pewnie 90% (dane z dupy) ludzi. ja rzadko smażę, dieta właśnie sprawiła że nie jadam kotletów i nawet sajgonki ostatnio upiekłam zamiast usmażyć w głębokim tłuszczu. frytki też piekę. raz na jakiś czas jak się coś usmaży to nikomu nie zaszkodzi. nie przesadzaj. szkoda, że nie czepiasz się diety
  • Odpowiedz
@pawlak: Omega 6 sprzyja rozwojowi raka piersi, o tym jest napisane tutaj: Emily Sonestedt. Do both heterocyclic amines and omega-6 polyunsaturated fatty acids contribute to the incidence of breast cancer in postmenopausal women of the Malmö diet and cancer cohort?. „The International Journal of Cancer”, s. 1637-1643, 2008. UICC International Union Against Cancer. DOI: 10.1002/ijc.23394. 10970215 (ang.)

Tłuszcze nasycone nie wpływają na rozwój nowotworów: Valeria Pala. Erythrocyte Membrane Fatty Acids and Subsequent Breast Cancer: a Prospective Italian Study. „Journal of the National Cancer Institute (JNCI)”, s. 1088-1095, 2001. Oxford University Press. 1460-2105 (ang.)

Zbyt duża ilość omega 6 przy niedostatku omega 3 wpływa na rozwój raka prostaty: Yong Q. Chen. Modulation of prostate cancer genetic risk by omega-3 and omega-6 fatty acids. „The Journal of Clinical Investigation”, s. 1866–1875, 2007. American Society for Clinical Investigation. DOI: 10.1172/JCI31494. 1890998
  • Odpowiedz
@MrOsamaful: przyjrzę się, ale cokolwiek niemądre jest wyciąganie z zaledwie dwóch badań na dość wąski temat wniosku, że "jest to niezdrowy sposób życia" (zwłaszcza jeśli robisz to sam i nie jesteś specjalistą).
  • Odpowiedz
@pawlak: Ale nie wyciągam wniosku z trzech badań, to są tylko 3 które chciało mi się poszukać. Wystarczy, że wpiszesz w google "vegetable oils increase risk of cancer" i jest bardzo dużo badań. To nie są jakieś nowości ze świata medycyny, o tym wiadomo co najmniej od 20 lat i są to informacje powszechnie uznane przez lekarzy.
  • Odpowiedz
"vegetable oils increase risk of cancer"


@MrOsamaful: looool, no to się uśmiałem. Czyli szukasz tylko takich badań, które potwierdzają twoją tezę. Pierwsze, co znalazłem:
  • Odpowiedz
@pawlak: Przeczytaj sobie tytuły tych raportów, które ci wysłałem. Czy którykolwiek z nich sugeruje, że oleje roślinne wywołują raka? Nie.
Przestań mówić o jakiejś mojej tezie, to zostało potwierdzone naukowo.

No i co ma do tego xD? Że spożywanie dużej ilości błonnika i niskiej ilości tłuszczu obniża zachorowalność na raka xD? No to jest dokładnie to co ja powiedziałem tylko, że w odwrotny sposób xD Teraz sobie znajdź badania, które
  • Odpowiedz
@SScherzo: Bardzo zdrowo i dostarczam organizmowi dokładnie tego co potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania :) Dziękuję i szkoda, że tyle ludzi robi sobie krzywdę na diecie wegetariańskiej :)
  • Odpowiedz
tyle ludzi robi sobie krzywdę na diecie wegetariańskiej :)


@MrOsamaful: dlatego, że coś tam zwiększa (nie wiem nawet o ile i czy to jest prawda) ryzyko zachorowania na raka piersi? Jak się odniesiesz do tego? (wklejam trzeci raz, nie wiem dlaczego konsekwentnie to pomijasz)
  • Odpowiedz
@MrOsamaful: masz też australijskie i brytyjskie (no i kanadyjskie, nie wiem, czy one mogą być dobre, bo to ten sam kontynent), ale rozumiem, że WSZYSTKIE się mylą i wiesz lepiej.
  • Odpowiedz