Wpis z mikrobloga

@Aecjusz: Czemu ludzie będący przeciwko aborcji grają na emocjach i oszukują? Nikt nie będzie dokonywał aborcji na prawie że w pełni rozwiniętym dziecku w brzuchu, tylko co najwyżej na płodzie który nie ma praktycznie rozwiniętych organów i nawet nie przypomina człowieka.

Patrząc na brzuch kobiety an tym obrazku, to jest już długo po możliwości aborcji i jej płód jest już najpewniej prawie całkowicie ukształtowany.
  • Odpowiedz
@michalo94: O czas na kryterium wyglądu. Też już było wielokrotnie w historii, ale żeby nie odwoływać się do tych smutnych czasów. Noworodek też w bardzo znaczący sposób różni się od starca. Różnica w wyglądzie, stopień rozwoju nie definiuje bycia człowiekiem. Człowiekiem jesteś od momentu poczęcia. Wtedy masz już określone DNA, określone są wszystkie Twoje indywidualne cechy, to jaki będziesz gdy dorośniesz.
  • Odpowiedz
O czas na kryterium wyglądu. Też już było wielokrotnie w historii, ale żeby nie odwoływać się do tych smutnych czasów, noworodek też w bardzo znaczący sposób różni się od starca.


@Aecjusz: No spoko, skoro wygląd i stopień rozwoju nie ma znaczenia, to czemu nie zaczniecie wstawiać zdjęć noworodków, albo kilkuletnich dzieciaków z opisem, że chcą go poddać aborcji?

Zapytam inaczej, bo albo nie rozumiesz, albo nie chce zrozumieć.
Czemu w
  • Odpowiedz
@michalo94: Używane są różna zdjęcia płodów. Obrazek pokazuje bzdurność relatywizmu w kwestii określenia człowieczeństwa. Jak określacie, że dany płód to jeszcze nie człowiek, a dany płód to już człowiek?
  • Odpowiedz
@Aecjusz: Po pierwsze, to nie jestem ani zwolennikiem, ani przeciwnikiem aborcji. Jestem za to przeciwnikiem robienia #!$%@? z logiki, a ty to właśnie robisz wrzucając przekłamane obrazki.

Obrazek pokazuje bzdurność relatywizmu w kwestii określenia człowieczeństwa.

Obrazek uderza w ludzi będących za aborcją przy użyciu zdjęcia które tam nie pasuje. Staracie się zdemonizować waszych przeciwników poprzez podawanie skrajnych sytuacji w których większość ludzi będących za aborcją stanęłaby normalnie po waszej stronie. (czyli dokonywanie aborcji na praktycznie w pełni rozwiniętym płodzie)

Równie dobrze gdy powiem, ze jestem nacjonalistą, oskarżysz mnie, że chcę zabić wszystkich czarnych/żydów/muzułmanów, bo takie poglądy prezentują skrajne odłamy które są
  • Odpowiedz
@michalo94: Nie przedstawisz kobiety(całej sylwetki) w początkowej fazie ciąży, tak żeby było wiadomo, że ma w sobie rozwijającego się człowieka.
Nie ma też większego czy mniejszego obciążenia moralnego za zabicie większego, czy mniejszego człowieka. Zawsze jest ono takie same.

Można użyć nauki i sprawdzić poziom rozwoju płodu. "Stopień człowieczeństwa" można określić przy pomocy poziomu rozwinięcia organów wewnętrznych, w tym najważniejszego, mózgu.


Więc, który konkretnie dzień rozwoju płodu jest tym momentem, w którym staje się
  • Odpowiedz
Nie przedstawisz kobiety(całej sylwetki) w początkowej fazie ciąży, tak żeby było wiadomo, że ma w sobie rozwijającego się człowieka.


@Aecjusz: Wystarczy dać opis który będzie to sugerował, albo mówił wprost. W tym co zamieściłeś sam opis chyba dosyć dobrze wskazuje na aborcje. Dodatkową wskazówką jest też ta koszulka "I had an abortion".

Nie ma też większego czy mniejszego obciążenia moralnego

Zależy do moralności człowieka, bo ona nie jest stała dla wszystkich i w wielu wypadkach zależy
  • Odpowiedz
@michalo94: Nie można pozwolić na taką względność pojęć, bo dla jednego to będą organy, dla drugiego zdolność do samodzielnego przeżycia.
Człowiekiem jesteś od momentu, gdy pojawi się twoje unikatowe DNA, gdy już zostaną określone twoje unikatowe cechy, gdy rozpoczynasz swój rozwój, który doprowadzi cię do bycia samodzielnym człowiekiem, czyli od momentu poczęcia. Zabijanie płody we wczesnej fazie rozwoju jest takim samym zabijaniem jak w późniejszej fazie rozwoju. Jest to pozbawianie
  • Odpowiedz