Wpis z mikrobloga

Siema mireczki

Dzisiaj chciałbym przedstawić wam mały dodatek dla xfce o nazwie HotCorner.

W zasadzie ciężko by było się na jego temat jakoś specjalnie rozpisywać bo nie różni się specjalnie od innych tego typu "hotcornerów" (np Opisywany wcześniej przeze mnie brightside), ale posiada jedną opcję, która wyróżnia go na tle pozostałych: można go zablokować dla wszystkich okien pełnoekranowych. Jedyną jego wadą właściwie jest to, że jest dodatkiem do panelu dlatego jego ikona musi znajdować się na paneli mimo, że nie pełni żadnej funkcji...

Jeśli ktoś korzysta z ubuntu wystarczy dodać ppa:

add-apt-repository ppa:xubuntu-dev/extras

i zainstalować pakiet

sudo apt-get install xfce4-hotcorner-plugin


Github:
https://github.com/brianhsu/xfce4-hotcorner-plugin

Niżej zamieszczam zrzut z dodatkiem i moimi ustawieniami.

PS Ja u siebie pobrałem źródła i podmieniłem w nich ikonę. Jeśli ktoś chce zrobić to samo wystarczy zedytować plik "hotcorner.c" i w 219 linijce podmienić nazwę ikony "xfce4-display" na dowolną inną

hotCorner->icon = xfcepanelimagenewfrom_source ("xfce4-display");


PSS Wiem, że dawno nic nie wrzucałem pod ten tag ale niestety brak czasu. Teraz postaram się częściej coś wrzucać.

PSSS Wrzuciłem wcześniej ale zapomniałem otagowować dlatego wrzucam jeszcze raz ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#xfcetips #xfce4 #xubuntu #linux #bojowkaxubuntu
Pobierz Kryspin013 - Siema mireczki

Dzisiaj chciałbym przedstawić wam mały dodatek dla xfc...
źródło: comment_tV2hEsC9F1URK4jOAZ2xxsGfp7pXr2PD.jpg
  • 5
@fervi: @Leinnan: Brightside jest spoko tylko mi w nim przeszkadzało brak tego "ficzera" z wyłączeniem programu dla pełnoekranowych apek. Strasznie to wkurza szczególnie jak grasz w gry pełnoekranowe, dojedziesz do krawędzi i ci przełącza na pulpit. Nawet z flashem tak było. I brightside czasami się buguje...

Ogólnie polecam wam to skompilować ze źródeł bo nie jest to jakieś problematyczne i w repo AUR dla archa ten dodatek jest. A na