Wpis z mikrobloga

Dlaczego w szkole nie uczą technik pamięciowych (mnemotechniki)? Szybkiego czytania ze zrozumieniem? Dlaczego w ogóle nie uczą jak myśleć, tylko co myśleć?
Moim zdaniem powinien być to obowiązkowy przedmiot w klasach 1-6, dzieci uczyły by się uczyć, poprawnie wykorzystywać potencjał umysłu niż robić sobie śmietnik w głowie, gdzie po kilku latach po szkole żadna wiedza nie zostaje.

#szkolnictwo #edukacja #nauka
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykoszonytrawnik: Byłam na podobnym kursie w szkole podstawowej, tyle tylko, że z inicjatywy rodziców. Fajna rzecz, sporo uświadomiła i pokazała jakie mam możliwości.

Nie licz na to, że taki kurs byłby finansowany odgórnie. Szkół nie stać często na podstawowe rzeczy.
Ale uważam, że w takich kwestiach powinni być przygotowani chociażby wychowawcy, nauczyciele przedmiotowi. Niektóre lekcje wychowawcze powinny być poświęcone między innymi na właśnie takie sprawy, a nie śmieciowe kwestie, czy
  • Odpowiedz
@Wredna_pomarancza: a ja się nie zgodzę, system niszczy takich ambitnych nauczycieli. Dopóki gównokurs na dyplomowanego ma przełożenie na wypłatę, a sukcesy uczniów (a teraz są pierdyliardy testów to łatwo zmierzyć) nie wpływa na pensję to z automatu promuje się nierobów.
Sam znałem parę młodych nauczycielek z gimbazy, na początku to prowadziły zajęcia jakieś wycinanki, po konkursach woziły, a teraz tylko klapną - proszę przeczytać rozdział 3 i zrobić zadania 1-15,
  • Odpowiedz