Wpis z mikrobloga

@Vojak: 14 dni, 2 osoby, wyżywienie HB, ok. 9k cebulionów. Zaznaczam, że hotel z własnym dostępem do Atlantyku, tańsze oferty z dostępem do oceanu różnie bywa. znajomi byli w hotelu gdzie do oceanu było ok 30 minut spacerkiem.
@elmar: Jestem teraz w pracy więc nie pamiętam szczegółów jak wrócę wieczorem to więcej ci napiszę. Co do delfinów to tak, płynęliśmy na katamaranie, rzecz warta zaliczenia. Z levad to warto zaliczyć Lewada De Nort trasa ok. 12-15km z pięknymi widokami i kończy się przy jednym z najwyższych klifów na świecie ok. 500m w dół. Wiadomo Pico De Ruivo... nie chcę teraz pomylić się w nazwach miejsc więc wieczorem dokładniej napiszę.
@elmar: Co do rzeczy, które warto zabrać to raczej nic szczególnego. Jedyne na co zwrócić uwagę to dobre buty do górskich wycieczek. Nie muszą to być jakieś super górskie trepy, ja kupiłem w Decathlon takie trampki na grubszej podeszwie z traktorem. Same góry czy levady to w większości płaskie trasy z momentami mocniejszymi podejściami, ale przejść 10km w zwykłych trampkach może wieczorem stopa boleć. Lekka kurtka przeciwdeszczowa, najlepiej taka co zwiniesz
@elmar: hej, wczoraj lekko zabalowałem po pracy i khem, nie było siły na internety. No więc co tam można zobaczyć. Pisałem już o Levada De Norte, fajna trasa, która kończy się Cabo Girao czyli tym najwyższym klifem ok 600m. Trasa wije sie przez winnice, okoliczne wioski. Widoki ze zbocza góry piękne. Bez problemu dojedziesz tam autobusem z Funchal, ok 30 minut jedzie.

Levada de Furado. trasa z Ribeiro Frio do Portela.
@elmar: co do hotelu to taki Natomiast kominikacja miejska wygląda tak, że są 4 albo pięć różnych firm. Zółte autobusy są typowo miejskie i poruszają się w okolicach Funchal. Później są linie zielona SAM, czerwona RODOESTE, biała Carros de Sao Goncalo i niebieska. W informacji turystycznej chyba dostaniesz za darmo mapke z trasami autobusow: Jak coś to masz TUTAJ przód a TUTAJ trasy busów po wyspie

Co do cen to dokładnie
@elmar: u mnie z TUI to jedynie co kiepskie to czasy wylotu i powrotu. Niby masz 14 dni zapłacone, a pierwszy dzień to siedzisz w domu i wieczorem wylot, jesteś w hotelu ok 1:00 w nocy, natomiast dzień wylotu to już 8:00 rano wyjazd z hotelu, więc właściwie 12 pełnych dni było.

Więc miłego pobytu życzę. Polecam knajpkę w okolicy zajezdni autobusowej, gdzie robią zajebiste soki warzywno-owocowe.