Wpis z mikrobloga

#!$%@? mać, za przeproszeniem. Już nie mam siły. Robię właśnie na drugim pendrive bootowalną wersję #windows10 za pomocą narzędzia od Microsoftu.... i kupa. Po poprawnym ustawieniu boot-order w BIOSIE ( https://www.asus.com/pl/Motherboards/B85MG/ ) mój komp olewa w kółko pendrive i bootuje stary system. Próbowałem innych wejść USB, próbowałem pendrive'ów, próbowałem różnych programów do tworzenia bootowalnych nośników. Nic. To samo miałem przy próbie instalacji 8.1 z pendrive'a. Ozłocę kogoś, kto znajdzie rozwiązanie.

Plik ISO dobry i pobierany w różnych kopiach. Co najlepsze, kiedy stworzę nośnik z 7ką, to bez problemu startuje od razu. A, i nie mam napędu na płyty jak coś. :D

#komputery #informatyka
  • 17
@alczas1: Tego nie wiem - robiłem aktualizację z 7. Wiem że 8 i wyżej chciałaby tablice partycji GPT i wykrywszy MBR nie chce współpracować.

Czy po zaktualizowaniu na obecny system da się sformatować już wszystko na dziesiątce?...

Jak zaktualizujesz 7 na 10 to system przechowa 1 miesiąc pliki starego systemu. Można je ręcznie usunąć.
@alczas1: Chyba to przeszedlem.
Nie mozesz w biosie ustawic na uefi i instalowac 10 jezeli masz stara partycje, ktorej nie ruszasz.
Zmien w biosie na legacy i pojdzie. Jak chcesz w uefi to musisz formatowac caly dysk.