Wpis z mikrobloga

Cholera, Mirki, jest problem.

tl;dr:


Mam młodszego brata, lat 14. Młody jak to młody, siedzi przed komputerem i gra w gierki. Ale nie wpływa to na niego dobrze, ma jakieś 180 cm wzrostu i jest strasznie chudy, wygląda też jakby miał skoliozę czy jakiekolwiek skrzywienie kręgosłupa. Kontakt z nim to często problem bo jest nerwowy, sfrustrowany, nie idzie się z nim dogadać. Kiedy proszę go, żeby coś zrobił zwykle mija kolka godzin zanim się za to zabierze, bo siedzi przy kompie.

Długo mógłbym wymieniać co jest nie tak ale w skrócie, książkowy przykład tego, jak źle komputer działa na nastolatka.

Najgorsze jest w tym to, że rodzice już go nawet nie stymulują do działania, dla nich wygląda to tak, że przynajmniej nie łazi po wsi ale chyba nie są świadomi jaką robią mu krzywdę. Właśnie drukuję dla mamy jakieś artykuły z sieci, żeby ją trochę uświadomić, ale niebardzo wiedzę, że to się uda... :/

Ręce opadają jak go widzę bo za chwilę skończy się gimnazjum i młody będzie miał spory problem w wielkim świecie.

#pytaniedoeksperta #oswiadczenie #oswiadczeniezglebiserca #feels #psychologia
  • 24
@tytanos: mam dwa razy tyle lat i nie mieszkam już z rodzicami. Próbuję z nim czasami porozmawiać o anime i grach, bo tym się interesuje ale widzę, że on jest po prostu permanentnie sfrustrowany, odpowiada zdawkowo i nie chce mu się rozmawiać. Wiedząc też o tym, że lubi klimaty anime próbowałem mu podsuną np animacje studia Ghibli, Full Metal Alchemist itp ale jego to wszystko oblatuje, liczy się tylko komp.

I
@Namenick: Przestan stary, zobacz jak on mi i tobie odpowiada. Nie dziwię się dlaczego brat go olewa. Jak ktoś ma zawyżone ego i próbuje każdego ustawiać i liczy się tylko jego zdanie to z taką osobą nie pogadasz.
@Thou: A może spróbuj go gdzies wyciągnąć z domu? Rower, wędkowanie, zbieranie grzybów, siłownia czy cokolwiek innego tak żeby wyszedł z domu. Poróbcie cos razem majsterkowanie albo lepienie pierogów. Dobrze, że zauważyłeś problem i chcesz pomóc:)
@Robocovo: Dziękuję za tę psychoanalizę. Czy ty przeczytałeś w ogóle o tym, jak bezczynne siedzenie odbija się na jego zdrowiu? W tym momencie brzmisz jak taki czternastolatek, który bez jakiejkolwiek treści merytorycznej chce odwrócić kota ogonem i uciąć temat. Nie widzisz problemu? To opowiedz mi o dobrych stronach tej sytuacji. Proszę.

Jeśli Ty i Twój kolega @Namenick macie odmienne zdanie na ten temat to proszę napiszcie kilka zdań o tym bo