Wpis z mikrobloga

Płaciłem sobie raty na jedną rzecz do #creditagricole i ostatnio sobie wziąłem drugą rzecz i po jakimś czasie przyszedł mi liścik, że nie zapłaciłem raty i monit 15 zł. Dzwonię i się pytam, wtf? Przecież zapłaciłem. "Ale my nie mamy". Po dłuższej gadce okazało się, że bank przyjął mi te dwie raty jako jedną i się wszystko wyjaśniło. Czy ten monit muszę opłacić? W końcu oni się jebnęli nie ja. #banki #pytanie #niewiemjaktootagowac
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mordziaty1988: zgodnie z ustawa bank ma obowiązek zaksiegowac środki na spłatę kredytu jeżeli na rachunku ma dwukrotnosc raty lub wiecej. Jeżeli nie zaplacisz 15 płn to przy kolejnej racie bank pobierze najpierw zalegle 15 płn a Tobie będzie brakowało 15 płn do spłaty raty.
  • Odpowiedz
@miki787: no to jest jakaś paranoja, że muszę płacić za nie swój błąd. Już sram w te 15 zł ale jakby miało to być 50 to bym się #!$%@?ł. Zwłaszcza, że te barany mogą mnie tak załatwiać co miesiąc.
  • Odpowiedz
@Mordziaty1988: to nie jest błąd banku. Ustawa od banku wymaga tego aby takie wpłaty ksiegowac. Jeżeli niechcesz aby bank Ci zaksiegowal w przyszlosci takie środki to musisz złożyć dyspozycję że chcesz aby wplacona kasa pozostała na rachunku i wtedy co miesiąc będzie pobierała rata kapitałowo-odsetkowa
  • Odpowiedz
@obiwan: banki dopiero po 30 dniach zalegania raportuje do BIK. Jedynie w swoich systemach będą mieli informacje że miales opóźnienie kilkudniowe w spłacie.
  • Odpowiedz
  • 0
@miki787: skąd wy te swoje ustawy bierzecie? Czyli jak wpływałoby wynagrodzenie na rachunek to bank ma prawo pobrać dziesięciokrotnosc raty? Nie. Do spłaty wcześniejszej jest inny numer rachunku. Do BIK tez można zostać wpisanym przy zaleganiu krótszym niż 30 dni
  • Odpowiedz
@obiwan: to są wymogi KNF. W takim przypadku bank nie pobierze 10-sci raty ze względu iż w tytule przelewu masz wpisane "wynagrodzenie" wtedy bank kontaktuje się telefonicznie i dopytuje czy ma zaksiegowac środki na wcześniejszą spłatę kredytu. W niektórych bankach masz tylko jeden rachunek do spłaty kredytu. Rachunek osobisty to już inna kwestia i z niego nie sciagna Ci kasy no chyba że będziesz zalegal że splata
  • Odpowiedz
  • 0
@miki787: no a skąd niby jest pobierana rata jak nie z rachunku technicznego/osobistego? Do wcześniejszej spłaty raty idzie się do oddziału bądź dzwoni na infolinię i albo skraca się okres kredytowania, albo obniża ratę i dostaje poczta nowy harmonogram.
  • Odpowiedz
@miki787: ale ja mam osobne numery rachunku na daną rzecz i tak wysyłam. Nic nie poradzę na to, że oni się jebnęli i policzyli to jako całość na jedną rzecz i w ogóle jakim cudem oni to tak policzyli skoro są to wpłaty na osobne rachunki ale do tego samego banku.
  • Odpowiedz
@miki787: a jakieś źródło tych informacji?
@Mordziaty1988: wyjaśnili czyli co? Przeksięgowali odpowiednio kasę na zobowiązania? Jak tak to dla spokoju ducha napisz krótką "reklamację", żeby ci pisemnie odpowiedzieli że tych 15 złotych dochodzić nie będą (albo, że reklamacji nie przyjmują i dochodzić jej będą).
  • Odpowiedz
@Mordziaty1988: a najbliższym oddziale. Ktokolwiek z obsługi klienta powinien ją przyjąć i przekazać dalej. Oczywiście weź jeden dodatkowy egzemplarz dla siebie, żeby ci na nim potwierdzili.
@miki787: a jakoś konkretniejszy artykuł?
  • Odpowiedz