Wpis z mikrobloga

Miraski, polećcie jakiś najtańszy z najbliższych centrum nocleg w Nowym Jorku :D korzystał ktoś może z https://www.airbnb.pl/?
A może jakieś wskazówki co do poruszania się po mieście? bilety na metro dobowe tam są? co się najbardziej opłaca?
Co nie banalnego warto zobaczyć? gdzie zjeść coś pysznego nie wydając miliona cebulionów?
Jedziemy za tydzień w trzy osoby na 3 dni dość spontanicznie, więc nie mamy jeszcze żadnych planów :P tym bardziej miło będzie jak coś polecicie ;)

#usa #airbnb #newyork #nowyjork
a zawołam też spod tagu #podrugiejstroniebajora , bo pewnie tu sporo znawców jest :D sorry za spam i użycie Twojego tagu @Taco_Polaco, mam nadzieję, że się nie gniewasz, a może Ty mi pomożesz? ;)
  • 24
  • Odpowiedz
@gagit: no moze nie doslownie goscilem ale zalatwilem im pokoj. Mam kontakt z kobieta ktora wynajmuje pokoje na airbnb. Za dwie osoby ponad miesiac chciala 900$. 15min pieszo do ferry (si-manhattan) ale mozna i autobusem podjechac.
  • Odpowiedz
@gagit: Widok z Rockefeller Center lub The Empire State Building zawsze warty swojej ceny. Polecam bilet "Sun and Stars" na The Top Of The Rock. Zwróć też uwagę na to, że w niektórych muzeach płaci się "co łaska", więc za dolara możesz zwiedzić przykładowo muzeum historii naturalnej #cebulaparadise ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja noclegu szukałam na booking.com - Manhattan, nieco ponad 100 zł za noc. Co do
  • Odpowiedz
@gagit: w zasadzie jak na 3 dni to mozna i na manhattanie cos znalesc. Jak nie to long island city, astoria, ewentualnie brooklyn.
Co zwiedzac? Muzeum historii naturalnej aby zobaczyc cale, zatrzymac sie, zrobic zdjecie to minimum pol dnia. Z mirkami pol manhattanu przeszlismy w jeden dzien ale nigdzie sie nie zatrzymywalismy. No wiec dwa dni lazenia pieszo zeby obejrzec manhatan dobrym marszem ;) nie zatrzymujac sie.
Polecam widoczki w one
  • Odpowiedz
@arcorocFRANCE: ooo super, dzięki ;) na booking.com nic nie widzę ciekawego teraz albo 65 km od miasta :< ale już chyba mamy na harlemie ;)

@NYCBronx: a spanish harlem się nadaje, martwi mnie, że go nie wymieniłeś, bo właśnie tam znaleźliśmy fajny pokoik?
nie mamy dużo pieniędzy, więc jednak manhattan odpada :D
dzięki za super rady! będę pytać jeszcze o szczegóły na pewno! :)
  • Odpowiedz
@NYCBronx: Kurde nakrecilem siebteraz troche na NYC... gdzie najlepiej szukac tanich przelotow? Moze bym sie wyrobil zeby wpasc w pazdzierniku z LV do NYC na pare dni a potem wrocic do LV zeby poleciec do WWA. Ile dni potrzeba zeby zobaczyc wszystko, co najwazniejsze ;)?
  • Odpowiedz
@Cash1337: wydawalo mi sie ze miesiac zeby zobaczyc wszystko co najwazniejsze ale mirki w dwa tygodnie zobaczyli bardzo duzo. Wzialem tydzien urlopu wiec wykorzystalismy to abym mogl poobwozic ich autem po okolicy. Zalapali sie na wycieczke do minewaski http://nysparks.com/parks/127/details.aspx gdzie pojechali z moja zona i rodzicami.
Przy okazji przejechali sie przez NJ, przez hoboken, washington bridge, zobaczyli bronx, greenpoint, ridgewood, staten island. Objechalem z nimi manhattan dookola. Zydowskie okolice boro park.
  • Odpowiedz