Wpis z mikrobloga

@mkmal:
jak robisz to sam to problem jest taki że jak zrobisz papiery u rzeczoznawcy to konserwator może i tak nie uznać, ten koleś specjalista twierdzi że wtedy jest na jego ryzyko i nie płacisz tych 1200PLN, ale jak robisz sam to i tak coś koło 800-1000PLN wyjdzie
@rolnikpostepowy: O widzisz. Nie wiedziałem tego. W sumie sprawdziłem już że mam w mieście gościa który robi coś takiego, więc pewnie i tak bym się zdał na niego. Na razie szukam lakiernika, który podejmie się polakierowania mi całości gratów, bo jak nie to muszę kompresor i pistolety kupić...
@rolnikpostepowy: Pojazd będzie wpisany do krajowego rejestru zabytków, i częściowo bedzie skarbu państwa. Podobno trzeba pisać jakieś podanie o sprzedaż+opłata oczywiście, nie jest tak hop siup, jak masz możliwość rejestracji to rób standardową. Chyba nie masz papierów a chcesz legalnie jeździć to już można się bawić.
@rolnikpostepowy: Ja mam shl 150 z 1953, od dziadka. Mam do niej tylko kartę gwarancyjną. Dowód zagubiony.
Odrestaurowałem za około 1500zł i sobie stoi w garażu nie zarejestrowana. Mieszkam na wsi i czasami sobie mogę pośmigać bez balch :)