Wpis z mikrobloga

@ruski_88: bosze.. tylko nie python... ludzie którzy rok w tym siedzą myślą że są mistrzami kodu a nawet nie wiedzą jak działa interpreter. Ogólnie język dla dzieci i młodzieży, uwielbiany w Indiach bo łatwo go nauczyć.
@controll: Jaki pierwszy język - czemu nie? Trochę bez sensu ten hejt na pythona. IMHO dobrze uczy podstawowych rzeczy, a i można zahaczyć się o web-dev i jakieś projekty opensource.

@ruski_88: Jak ci się podoba po prostu kodzenie, to jasne, że się opłaca - bo będziesz robić to, co lubisz. Tyle, że przebranżowić się to zadanie na rok-dwa. Potrzebujesz też sporo samozaparcia i pasji, by po pracy siadać do komputera
@zerozero7: jeśli chciałbym wycisnąć więcej z tego co robię to muszę jeździć w delegacje na uruchomienia :) a moja żona nie jest skłonna się ze mną rozstawać na kilka miesięcy :) a jako programista to mam nadzieje na dobry hajs i pracę na miejscu bez wyjazdów :)
@ruski_88: pytanie jest raczej co byś chciał za pomocą kodu wytwarzać niż w jakim trybie pracować. Bo Równie dobrze można byś specjalistom od PLC i nie ruszać się z miejsca tylko trzeba mieć argument na to, np. nieprzeciętną i rozległą wiedzę w danej dziedzinie.
uczy podstaw? podstaw czego? crapcode?


@controll: Podstaw programowania. Nie ma dużo cukru syntaktycznego, nie jest tak rozdmuchany do groteskowych postaci jak C++. Ma też świetną dokumentację, i ogromną ilość bibliotek, i jest dość popularny w projektach opensource.
I tak mówimy o języku na początek.

@ruski_88: Dobry hajs to możesz dostawać po 2 latach wytężonej pracy. Poza tym, pieniądze średnio motywują (przynajmniej ludzi, których znam), a praca programisty wręcz wymaga od
@controll: akurat z PLC trzeba jechać na obiekt i uruchomić proces czy maszyny :) w tym momencie zajmuje się branżą spożywczą :P co do twojego pytania to chciałbym kontynuować w kierunku kontroli dostępu RFID :) uczestniczyłem w projekcie wdrażania takiego systemu i zrobiłem moduł do generowania raportów o aktywności użytkowników :) Tak na prawdę jestem otwarty na nowe pomysły i projekty( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ruski_88: to ja chcę wrócić do uruchomień bo mnie #!$%@? strzela momentami. Ogólnie to mam robotę zajebistą, zespół tak samo, dużo się uczę bo jestem jednym z 2 młodszych (java), ale momentami dostaję takiego przygnębienia że nie wiem czy to wytrzymam.
@ruski_88: Szukaj na styku elektroniki i softu(myślę że to dla Ciebie nie straszne) np. programowanie embedded, sprzęt wojskowy, mechatronika. Dzięki temu że masz wiedzę z kilku dziedzin będziesz mógł ją dobrze wykorzystać.
@ruski_88: to mocno zależy od firmy ale poniżej 3 k netto się nie schodzi, z jakimkolwiek doświadczeniem dostaniesz pewnie okolice 5k, a i można dojść do mistycznych 15 k - tu dużo zależy jakie technologie ogarniesz i jak szybko jesteś w stanie się uczyć.