Wpis z mikrobloga

Takiego gówna jak #nokia #n900 z #maemo nie widziałem od czasów Symbiana S60v5. Chcę stary telefon wyczyścić to żeby usunąć aplikację trzeba czekać 15 minut na załadowanie menadżera aplikacji i potem usuwać każdą z nich ręcznie co trwa ok. 5 minut na pojedynczą aplikację a jest ich kilkadziesiąt. Nie ma czegoś takiego jak ustawienia fabryczne - trzeba instalować milion sterowników które nie chcą działać i flashować eMMC. Z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić że nawet pierwszy telefon z #android czyli HTC Dream bił to gówno jeśli chodzi o prędkość działania i interfejs systemu, o beznadziejnym ekranie "dotykowym" (uderzeniowym) nie mówiąc.
  • 18
@TomgTp: Miałem S3 i uwierz mi że N900 to jakieś kilkadziesiąt razy gorszy telefon. Nie rozumiem skąd taki kult wokół niego kiedyś panował bo to naprawdę gówno nie z tej planety. Androida 1.5 lepiej wspominam choć wyglądał i działał słabo.
transmitter fm


@list86: To faktycznie świetna funkcja której nie ma już chyba żaden telefon, ale IR blaster obecnie dodaje każdy szanujący się producent telefonów z Androidem. Tak czy siak nawet nadajnik FM nie jest wart takich cierpień ( ͡° ͜ʖ ͡°).

PS z Faster Application Manager jest to samo i wyskakują jakieś błędy związane z zależnościami - jak widać życie linuksiarza gorsze jest niż niewolnika wiosłującego na
@list86: nie znam nazw pakietów, jak mam apt-get użyć? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Poza tym części nie mogę wcale odinstalować bo "pakiet X wymaga Y do działania", a jak próbuję odwrotnie to "pakiet Y wymaga X do działania. Linuks systemem dla ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@wysuszony:
@list86: o kurdebele, jakieś 2 lata temu kupiłem N900, nauczyłem się terminala, w miarę ją ogarniałem, ale w międzyczasie padło maemoforum i wypadło mi gniazdo USB i po kilkunastu minutach przestawał wykrywać SIM . Leży nadal w szafie :) Są jeszcze jakieś fora na których jest rozwijane oprogramowanie? Inwestować 50 zł w lutowanie gniazda i pobawić się nią jeszcze?