Wpis z mikrobloga

@pan_zerniak: Niestety nie jestem z #kanada ale interesuje się tematem i kilka faktów o Vancouver (i Kolumbii Brytyjskiej):
1. Miasto które kilkunastokrotnie wygrywało chyba konkursy/rankingi na najlepsze miejsce do życia na świecie.
2. Z jednej strony ocean, z drugiej rzeka, z trzeciej góry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3. Najdroższe miasto/miejsce do życia w Kanadzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale tak ogólnie to
@Ilythiiri: jesteś pewien odnośnie prawa jazdy ?

W Manitobie wygląda to tak, że na polskim mozesz jezdzić do 3 miesięćy i jest to "full driver license" potem podchodzisz do road test i są dwa wyjścia :

1. zdajesz - nic się nie zmienia, dostajesz prawo jazdy na długość wizy w paszporcie
2. nie zdajesz - ale MPI (placówka rządowa) nie oddaje CI polskiego prawa jazdy tylko daje kwitek, poświadczający ze możesz
@gruby007: Ja znam zasady ogólno-Kanadyjskie, bo myślę o emigracji do Kanady. W zasadzie to do Vancouver myślałem nawet się udać, niemniej nie interesowałem się jakie są dokładne przepisy w każdej prowincji. Jeśli gdzieś się różni to spoko. Z tego co ja czytałem (może nie aktualne?) trzeba zdać normalny egzamin na ich prawko i jak się nie uda to spada się kategorię niżej... potem niżej... no a potem nie masz
@Ilythiiri: w Manitobie gdzie mieszkam, jeśli nie zdasz nie spapdasz niżej (ja nie zdałem za pierszym razem) a za drugim tak i dostalem pełne prawo jazdy. Zgodzę się jednak z tym, że każda prowincja ma swoje prawa i zasady :)
@gruby007: Cóż, zazdroszczę Kanadyjskich możliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja za 2 lata zamierzam skończyć magisterkę (którą w tym roku zaczynam zaocznie), nabić przez ten czas experience potrzebny (2 lata) do uzyskania wizy imigracyjnej/pracowniczej w swoim zawodzie i... wyjechać.

Jak się uda oczywiście. Polecano mi IEC ale uważam to za zbyt duże ryzyko biorąc pod uwagę ,że będę usiłować zgarnąć swoją kobietę ( ͡° ͜ʖ
@pan_zerniak: Wszyscy mają gdzieś ubezpieczenie auta. Zaświadczenie o długości posiadania prawa jazdy można chyba dostać w urzędzie wydającym prawa jazdy. Serio nie wiem, nie było mi to potrzebne jeszcze nigdy (o wizę zamierzam składać w ciągu 2 lat) więc nie wiem. Ale procedura wygląda tak ,że bierzesz ten papierek, zabierasz ze sobą do Kanady (ambasada nie bierze tego pod uwagę) i tam tłumaczysz u odpowiedniego tłumacza (naszych nie biorą pod uwagę,