Wpis z mikrobloga

Wykopki jak poradzić sobie z przecieciem hartowanej stali? Chodzi o miskę wkrecona, z urwanym mocowaniem klucza. Brzeszczot się ślizga, to samo Brzeszczot w wyzynarce. Nie mam dostępu do tego miejsca gumowka, bo jest to rura. #metal #stal #cnc #diy
  • 15
@pini000:
@AnsuzSowilo:
@NoiCoTera: chodzi o miskę supportu w ramię rowerowej. Coś w stylu tej części luzem https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/09/BB-UN73.jpg gwint został w ramie, bo był krzywo wkrecony, a mocowanie klucza poszło w #!$%@?. Ostatecznie kupiłem w hydraulicznym taką tuleje gwintowana z miejscem na klucz płaski, o rozmiarze gwintu 2mm mniejszy, niż rozmiar części, która muszę usunąć i skleilem je ze sobą poxipolem.
@Milkey: Nie słuchaj tych mądrych co chcieliby palnikiem rame grzać. Szkoda ramy. Tymbardziej, że rama pewnie alu, a ta miska stalowa... Ja bym spróbował małym punktaczkiem wykręcić, jak nie da rady to przyspawać jakąś nakrętkę, jeśli jest podejście, i tak spróbowac wykrecić. Temat dość trudny
@NoiCoTera:
@MarioMAX:
@pini000: najpierw włożyłem tuleje gwintowana z nasada na klucz płaski z hydraulicznego o średnicy 2mm mniejszej, niż mój zastaly gwint i całość utopilem w poxipolu. Zostawiłem do jutra, żeby osiągnęło maksymalna twardość i będę wykrecal. Coś w stylu pomysłu ze spawaniem, tylko ze na klej.
@NoiCoTera: btw wybijak nic temu nie robił. Ale o tym też myślałem, jednak biorąc pod uwagę, że całość jest krzywo wkrecona i na siłę, to pewnie do samego dokręcania będzie potrzeba dużo siły, a przy sposobie działania siły przekazywanej w taki sposób, ni #!$%@?, nawet jeśli bym wbił.
@NoiCoTera: nie wywierce 2 otworów, bo nie ma dostępu takiego. Wyobraź sobie rurę z gwintem wewnętrznym u jednego końca, w który wkrecona jest (do krawędzi tej rury) rura z gwintem zewnętrznym. Na dodatek krzywo. Na dodatek z urwana nasada.