Wpis z mikrobloga

@Greensy: Co proponujesz w tych pieniądzach co jest oszczędne/dynamiczne/duże/tanie w eksploatacji ? Przypuśćmy że autora nie trafi akurat problem z silnikiem. Podaj model i wyposażenie co miał wybrac ;)
  • Odpowiedz
@MichasQGP: @szmecio: czytam niektóre komentarze i nie wierzę, że niektórzy januszują w związku z tym, że wydałem swoją kasę na samochód, który mi sie od zawsze podobał. no i salon z serwisem mam w mieście, żeby było bez dojazdów w razie czego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mnemic666: dobry silnik, polecam. tylko wymiana EGRu boli ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@dbrs: raz na jakiś czas trzeba w auto wydać jakiś hajs. Stilo mało awaryjne jest więc EGR albo zaślepić albo jeździć po prostu w dłuższe trasy.
Powodzenia z nowym autkiem, szerokości i obyś nie musiał jeździć do tego niedalekiego salonu/serwisu.
  • Odpowiedz
@mnemic666: ja w Stilo miałem takiego farta, że EGR pomimo zaślepki się skopał. jakaś niespalona drobina sadzy zablokowała tą turbinkę i ją uszkodziła przez co przepływ był praktycznie zerowy.
  • Odpowiedz
@Greensy: Wielka trwałość hondy - sąsiad ma nowego civica i tyle odprysków że głowa mała. Reklamacji mu nie przyjeli. Silnik bez turbo może i będzie trwały ale dynamiki jazdy to on nie ma. Civic 5d wygląda specyficznie i nie każdemu się podoba, dla mnie jest ochydny. Accord może i fajny ale ceny serwisu powalają z tego co wiem. Części do octavki masz za grosze porównując do japończyków.
  • Odpowiedz
@szmecio: chyba nie sądzisz, że on sobie kupił tego nowego civica/accorda? upala pewnie 20-letniego civica siedząc na podłodze z glebą taką że nadkole zachodzi na pół koła i dorabia ideologię.
  • Odpowiedz
@frode: Mówię ci jak jest. Rozmawiałem z nim parę dni temu bo wróciłem z Wrocławia do siebie. Odpryski widziałem , jeździ samochodem w 90% po mieście bo na dalsze wyjazdy mają combi. Samochód ponad rok, przebiegu prawie nic. Marudził że zrywu to on nie ma. Benzyny je optymalnie, ale ASO go trochę kosztuje :)
  • Odpowiedz
@szmecio: miałem na myśli @Greensy. :D
tak btw. to jedna marka się w tym wątku nie przewinęła wcale, a cenowo podobnie, silniki całkiem dynamiczne a ASO jedne z najtańszych.
  • Odpowiedz
@szmecio: 1.5 182, w 8-9 litrach się mieszczę. dopóki jest poniżej 10, jest ok, ale ja przywykłem, rozumiem że nie są to wyżyny oszczędności. taka octavka w 1.4t czy 1.8t spali mniej?
  • Odpowiedz
@dbrs: O jezusku. Ja tutaj nie widzę bólu dupy o markę, tylko o to, że facetowi się powodzi i może sobie pozwolić na autko z salonu za 75k. Większość wykopkòw nigdy nie będzie mogła sobie pozwolić na taki zakup, stąd ten hate. Skoro czegoś nie mogę mieć, to najlepiej to skrytykować. gratuluję zakupu, niech się dobrze prowadzi.
  • Odpowiedz
@veed: @unstyle: nie no całkiem spoko po roku użytkowania stracić 1/3 wartości pojazdu przez markę. Jedynie co ma dobre to chyba ten pakiet gwarancyjny 3letni gdzie nie dołoży się nawet złotówki i to jest jedyny plus tej marki ;)
  • Odpowiedz