Wpis z mikrobloga

Pytaj, będziemy odpowiadać :)
Ja ze swojej strony mogę powiedzieć że zawsze sprawdzaj powrót i się go trzymaj, ja po przyjezdzie do Warszawy poszedłem na pewną impreze i wracalem do domu 3h choć jechałem na nią 25min ;) a i nie była to era smartfonów ;) teraz jest łatwiej
  • Odpowiedz
@imigrantzsyrii: Jako słoikowi potrzebna Ci znajomość tylko dwóch lokacji: UW (logiczne, tam będziesz się uczył) i Rotundy - czyli miejsca koło metra centrum, gdzie będziesz spotykał się ze swoimi ziomkami-słoikami. Pomiędzy nimi przejdziesz na piechotę. Gdybyś miał wydział na jakimś zadupiu, będziesz potrzebował bilet miesięczny. Coś jak do PKS-u tylko w postaci fajnej pikającej karty.
  • Odpowiedz
@imigrantzsyrii: Proste, znasz tylko miejsca które są ci potrzebne i drogę do nich. Jak musisz gdzieś pojechać po raz pierwszy obczajasz drogę na gogle maps/jakdojade lub idziesz z gps-em w telefonie. Nie znasz 70-95% powierzchni miasta i nic cię ona nie obchodzi. Mieszkam od urodzenia w dużym mieście (level 23) ale nie wychodzę z piwnicy i właśnie tak to wygląda w moim przypadku.

Jeśli faktycznie wychodzisz z piwnicy i nie chcesz
  • Odpowiedz
@imigrantzsyrii: Mylisz się, na pwr są tak samo kujonowaci studenci jak na uwr, po jak w rekrutacji jeden wydział (takie w4 a wydziałów mamy 12) przyjmuje prawie 3k studentów to nie ma opcji ze wszyscy będą mieli po 100% bo zwyczajnie tylu w Polsce ludzi nie ma. Zresztą to my konstruujemy wifi na 200 km. i rajdówki na wzór f1, co nie znaczy że uwr jest gorszy, no offence.
  • Odpowiedz
@imigrantzsyrii: bilet miesięczny to jak się nie mylę wydatek około 60zł ze zniżką studencką, możesz jeździć każdym środkiem transpotru w 1strefie (1strefa to cała Warszawa, 2 to okolice)
  • Odpowiedz
@imigrantzsyrii: ja dorzucę do @JustynM: skm i chyba koleje mazowieckie w obrębie Wwy ale tu musisz doczytać. Żeby kartę wyrobić musisz iść do punktu (metro centrum na galerii- nad peronami) ze swoim zdjęciem, gadają, że musi być takie jak w nowych dowodach ale to nieprawda, zwykłe stare dwodowe też może być, więcej przeczytasz na stronie ztm. Zrób to wcześniej jeśli dasz radę bo im blizej września tym wieksze kolejki będą.
  • Odpowiedz