Wpis z mikrobloga

Ej mirki, średnio umiem w komputery, ale powoli zaczynam się czuć jak skrajny idiota. Kupiłem router(tp-link tl-wr743nd), mam w domu internet kablowy którego używam za pośrednictwem modemu. W jaki sposób skonfigurować router? Client Router mode? Próbuję na razie podłączyć go jako "router mode" do laptopa, ale nie mogę nawet wejść do panelu konfiguracyjnego bo mi się on zwyczajnie nie otwiera(tj, po wejściu na tplinklogin.net otwiera się jakaś przypadkowa strona zamiast panelu). Nie wiem co robić #pomocy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#informatyka #pytanie #kisieliusztoidiota #nicnierozumiem #tplink #router
  • 17
  • Odpowiedz
@Kisieliusz: a po cholere jakies tplinklogin xDDD włączasz router do prądu, szukasz w necie jaki jest jego domyslny adres ip, łączysz sie z nim przez kabel/wifi (domyslnie bez hasla zapewne jest, albo masz naklejkę z ssid i hasłem, no i konfigurujesz. Boze dlaczego ludzie instalują routery z płytki, dlaczego xDD

  • Odpowiedz
Ja piernicze tplinki praktycznie chodza ootb, a jak nie to masz tam quick wizarda jak nie ogarniasz. Wywal te plytki w diably i jazda. Ieden dobrze co mowil albo wpinasz kabel w cliencki port albo do wifi z ssidem tplink_xxxxxx i klepiesz tplinklogin.net albo sprawdzasz jaka brame dostales koncowka 0.1 albo 1.1, powinno to byc na naklejce pod routerem. Jesli cos nie dziala to reseruj router. O ile nie masz jakis pppoe
  • Odpowiedz