Wpis z mikrobloga

@ilmash: W Twojej późniejszej karierze zawodowej będzie tak samo. Przykład z życia:

Kodzę jakiś backend, setki relacji, cuda-niewidy, schematy rozrysowane na tablicy 1m x 3m.
OK, 20 minut i po zabawie. A potem frontendowcy mówią mi:
- "weź ten zasób zakoduj mi JSONem ale tak inaczej, ładniej"
- "ej, a dasz radę zrobić mały inject HTML'a w kodzie?" (sic!)
- "jak zwracasz tą tablice to weź filtr załóż jakiś i datę
@Teal_c: jest pewna różnica jak ktoś Ci mówi jak to chce mieć sformatowane niż jak jedyna pomoc jaką uzyskasz to "sprawdź, czy dajesz/nie dajesz znaki końca linii" -_-
co prawda zawodowo piszę tylko narzędzia w VBA do niektórych zadań administracyjnych, ale choćbym miał format wyjściowy zmieniać 10 razy to wiem przynajmniej czego chcą
@Teal_c: ja właśnie widzę chyba, że też zaraz się znowu pożegnam, tylko muszę sobie zapisać "dlaczego".

lista testów powinna być jawna to wtedy zadania miałyby sens. a do wyeliminowania ludzi, którzy chcieliby rozwiązać bez rozwiązywania wystarczyłoby randomizować input/zmieniać nieznacznie parametry w większości zadań. a nie case edge, które są tylko w grubej teorii możliwe, trudne do odgadnięcia, a nie praktycznie realizowalne(w sensie: w praktyce wywaliłyby exception wiele linijek kodu wcześniej)
@ilmash: spoj jest spoko, regularnie nie robię, ale lubię sobie od czasu do czasu machnąć jakieś łatwe zadanie. Już coś koło 130 rozwiązanych się uzbierało przez kilka miesięcy.
@Eoghan: jest bardzo spoko, zacząłem dzisiaj rano w #pracbaza i klepię sobie w wolnych chwilach. zaletą jest podawanie tylko wyniku i możliwość bruteforce niektórych problemów, chociaż bez użycia mózgu się nie obejdzie nawet przy łatwych
@ilmash: no brute force prawie wszędzie się tam da, tylko w większości przypadków liczyłoby pół roku :D Mnie tam zawsze rozwala to jak przeglądam rozwiązania innych danego problemu. Najlepsze jest jak ktoś np. coś rozwiązuje na kartce, albo zapisuje w 5 linijkach to co samemu zapisało się w 100 :)
@Eoghan: z Project Euler jest taki problem, że nie uruchamiasz kodu na serwerze - mniejsza pewność, że to, co zakodziłeś jest dobrze, ale ogólnie zadania są ok.