Wpis z mikrobloga

#medycyna #neurologia

Cześć. Byłem dzisiaj u internisty w sprawie drętwienia IV oraz V palca prawej dłoni. I w sumie nie dowiedziałem się nic czego już bym nie wiedział, dostałem tylko skierowanie do neurologa. Jednakże - zamierzam iść prywatnie, więc chciałbym ograniczyć liczbę wizyt do minimum; np. zamiast "wizyta - badanie - wizyta - ewentualny zabieg" wolałbym "badanie - wizyta - ewentualny zabieg". Dlatego też, zanim wybiorę się na pierwszą wizytę - czy jest jakieś badanie które mogę wykonać ot tak, a które zaleciłby neurolog podczas pierwszej wizyty?
  • 10
@Jake_921: Trudno stwierdzić. Ja po rozpoznaniu dostałem jakąś kuracje witaminową, potem zastrzyki, potem 2 serie zabiegów fizjoterapii. Nic z tych rzeczy za bardzo nie pomagało. Chodziłem do neurologa i ortopedy bo było podejrzenie, że coś uciska ten nerw. RTG nic nie wykazało, ostatni ortopeda chciał mi dać L4 i temblak na 2 tygodnie:/ odpuściłem. Z operacją to nie wiem, u mnie EMG wykazało małe uszkodzenie + brak źródła ucisku więc lekarz
@Churchill: Czyli co, nie pozbyłeś się w końcu tego drętwienia? U mnie jest ono bardzo denerwujące, przeszkadza mi niemal co noc w zaśnięciu. Prędzej czy później będę musiał coś z tym zrobić, ale wolę prędzej. Póki co szukam jakiejś przychodni w której wykonają mi to badanie przed jutrzejszą wizytą, ale na razie bez sukcesu.
@Jake_921: To u mnie nie było to aż takie mocne, po miesiącu przyzwyczaiłem się do tego ( czułem dyskomfort ale bez tragedii, silne mrowienie występowało kilka razy w miesiącu). Nie pozbyłem się do końca, teraz to już jest jakieś 15% tego co czułem rok temu. Może trafisz na lepszych lekarzy albo kuracje lepiej podziałają, powodzenia. Jeśli mi nie zejdzie do końca w ciągu najbliższych miesięcy to może znowu spróbuję szczęścia u
@Jake_921: Na operację lekarze często kręcą nosem, bardziej prawdopodobne, że dostaniesz serię zastrzyków - u mnie 2 tyg po 2 dziennie. Tyle, że u mnie miało to drastyczniejszy przebieg - drętwienie i mrowienie w palcach zaczęło się nagle, potem doszło do porażenia, nie mogłam w ogóle ruszać tymi palcami. 2 tygodnie w szpitalu, szukali przyczyny wszędzie (załapałam się na rezonans całego ciała)- nie znaleźli. ^^ Przepisali mi leki, iniekcje brałam 2