Wpis z mikrobloga

@stfun84: Kilka dni temu wypełniałem pewną ankietę, w której były m.in. takie 3 pytania:

Za jaką płacę minimalnie podjąłbyś się pracy? --> 3000zł

Jaka byłaby dla Ciebie satysfakcjonująca? -->
  • Odpowiedz
@swiezaq: No ja jestem mechanik energetyk i pracy niet więc sam się domyśl:)

@5th: Dobre żarty. Jak nie masz rodziny albo bardzo bogatego CV (przy normalnych studiach to nie możliwe) to nawet nie rób sobie jaj:)
  • Odpowiedz
@leniwiec_guru: Jaki region? Teraz siedzisz w Dortmundzie? Ostatnio widziałem ogłoszenie w Niemczech dla specjalisty od CATIi gdzie zarobki miały być w widełkach od 30 euro do 47 za h. Więc oczekiwania swoje do Niemiec uważam za realistyczne. Oczywiście trzeba tam mieć jakieś doświadczenie i dobrą/komunikatywną znajomość niemieckiego. Pewnie CATIA zdradziła, że również kształcę się w tej samej dziedzinie co Ty.

@leniwiec_guru: @swiezaq: Pytanie było ile byśmy chcieli zarabiać. Więc miałem prawo napisać 10 000 zł i to byłaby kwota rzeczywiście, która by mnie usatysfakcjonowała na obecną chwilę ;). Jednak biorąc pod uwagę rzeczywistość zaniżyłem je. Czy za mało? Nie uważam bym mocno za wysokie kwoty podał. Jasne, że nikt na początku nie da 3 koła do ręki bez doświadczenia co więcej pewnie na początek pójdę na staż gdzie będę dostawał niewiele ponad 1000 zł (w TVR płacą 1400 zł).

Tylko, że te 2500 zł wcale nie jest wzięte z kosmosu. Firma Sedlak&Sedlak niedawno opublikowała raport (zaginął w wykopalisku:)) http://wynagrodzenia.pl/artykul.php/wpis.2653 gdzie jest podana mediana absolwentów po roku pracy. Dla mojej uczelni jest 2900 czyli netto jakieś 2100. W ciągu dwóch lat dostawać o 400 zł więcej do ręki nie jest wybujałą ambicją. Szczególnie, że absolwentami Politechniki Śląskiej są socjologowie z wydziału zarządzania czy osoby po biotechnologii, które mają podobną szanse na prace w zawodzie jak po filozofii :). Z drugiej strony są informatycy, którzy najwięcej zarabiają ale mediana ma to do siebie, że dość dobrze charakteryzuję daną
  • Odpowiedz