Wpis z mikrobloga

Obecnie tak wielu ludzi mówi o emigracji, o tym żeby wyjechać i nie wracać, bo Polska to chory kraj. Otóż nie, Polska to pod wieloma względami wspaniały kraj i widzę to właśnie z perspektywy emigranta, odliczając dni do powrotu. Owszem, dość sporo rzeczy jest strasznie gównianych, ale to wszystko można naprawić. Gdy wasze życie będzie dobiegać końca, nie chcielibyście mieć poczucia, że przeżyliście je nie tylko ok, ale szlachetnie? A szlachetnych czynów nigdy nie dokonuje się łatwo, w warunkach w których wszystko idzie jak po maśle. Wyjedźcie, doróbcie się majątku, ok, ja też tak zrobiłem. Ale wróćcie, pomóżcie zmienić tę rzeczywistość, dać lepszą przyszłość dzieciakom, pokazać ludziom jak wygląda bezinteresowna dobroć, której być może nigdy w życiu nie doświadczyli. Zawalczcie o to, bo historia pamięta walecznych.

#polska #emigracja
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@unstyle: znam z opowieści kilku znajomych. Ale pewnie jak świat szeroki są przypadki odmienne. Dużo zależy od stopnia wykwalifikowania i miejsca pracy. Może moi mieli pecha, może twoi szczęście, ale i na wykopie można usłyszeć wiele lipnych historii.
  • Odpowiedz
@tony_soprano: akurat sam jestem emigrantem to mogę się wypowiedzieć, a te opowieści o mieszkaniu w 30 osób na 2 metrach, to się zgadzają pewnie, ale tylko w przypadku osób pracujących przez polskie agencje, albo kogokolwiek związanego z Polska typowego Janusza biznesu
  • Odpowiedz