Wpis z mikrobloga

#pytanie #zloto #gielda gdzie najlepiej kupić złoto, oraz jak szybko i czy w ogóle zmieniają się ceny złota u jubilerów/skupach/sklepach w stosunku do notowań giełdowych?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Eremites: w NBP. Sądzę, że marża jubilerów, skupów etc. jest na tyle wysoka, że ceny rynkowe musiałyby się baaardzo mocno zmienić, byś to odczuł w sklepach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tutirutu: rozumiem że w NBP można odczuć zmiany dla osób prywatnych jakie są na giełdzie? czy tylko jak się hurtem bierze? ( ͡º ͜ʖ͡º), zielonką troche jestem w tych tematach :P
  • Odpowiedz
@Eremites: w każdym oddziale powinien być punkt kupna/sprzedaży. Czasem w galeriach nawy stoją (ale to chyba pod 'patronatem' nbp, tez się nie orientuje) NBP wycenia złoto i po takich cenach je sprzedaje.
  • Odpowiedz
@Eremites: a tego nie wiem. Zależy pewnie od tego czy prywatne czy "pod opieką" NBP (np. w Silesii coś takiego jest). Podejrzewam, że bardziej płynne będziesz mieć w NBP niż u prywatnego przedsięborcy (tam jeszcze jest narzut marży etc.)
  • Odpowiedz
@tutirutu: tak się składa że, częściowo to przez to że widzę w silesii stoisko ze złotem i dlatego się chciałem dowiedzieć czy to dobry pomysł zaopatrzyć się w złoto czy to mało sensu ma w porównaniu do sytuacji na giełdzie i lepiej gdzie indziej to zrobić :D
  • Odpowiedz
@Eremites: nie traktuj tego jako inwestycję na krótki termin. jesli chcesz się zabezpieczyć, idź do NBP, kup uncję czy dwie i schowaj głęboko. Choć moim zdaniem ceny złota jeszcze przez kilka miesięcy mogą spaść
  • Odpowiedz
@tutirutu: tego jestem świadomy, dlatego myślę czy by nie poczekać aby spadło jeszcze bardziej niż do poziomu sprzed 5 lat w przeliczeniu na $$$, i jeszcze się spytam czy wg ciebie lepiej kupować małe sztabki czy monety? :P
  • Odpowiedz