Wpis z mikrobloga

Mireczki, małe #rozdajo.

Wraz z @ajdasz postanowiliśmy założyć mały hosting stron WWW. Oczywiście za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z bólem opłakiwaliśmy odejście ct8.pl z sceny hostingów i nie mogliśmy znaleźć żadnej ciekawej alternatywy, więc postanowiliśmy "stworzyć" własną.
Na razie hosting jest w fazie testów, ale już prezentuje się świetnie! Z tej okazji chcemy Wam rozdać 10 zaproszeń do skorzystania z naszego małego hostingu.

Jakie parametry ma hosting?
- 250 MB miejsca na HDD
- 30 GB transferu na miesiąc
- Zadania CRON (maksymalnie pięć)
- 2 bazy MySQL
- 5 kont FTP
- 5 kont mail
- odblokowany cURL i reszta bibliotek PHP, które są blokowane na innych hostingach
- Panel zarządzania VESTA

Spośród plusujących ten wpis, jutro o godzinie 20:00 wylosujemy 10 mireczków, którym udostępnimy hosting. Jeśli zainteresowanie będzie duże, wtedy wylosujemy 20 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#webdev #hosting
  • 57
@Misterius: Wolał bym vps :)
Jaka macie domenę?
Jakie macie podejście do gier na waszym hostingu?
Jakieś ograniczenie procesora?
Na jak długo dostaje się ten wygrany hosting?
Wasz hosting będzie darmowy? Jeżeli tak to jaki e będzie miał parametry.
@SebusPL:
- Darmowych nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Na razie strona główna jest w remoncie, więc nie podam. Ale powiem, że na pewno .pl, więc nie żadne śmieciowe .tk czy .ml
- Jeżeli nie będą jakoś bardzo obciążać maszyny, to nie ma problemu
- Brak
- Na zawsze
- Darmowy, być może kiedyś będzie wersja premium z jakimiś lepszymi parametrami. Parametry darmowego masz podane na
@Misterius: Vesta jest spoko do czasu, ale pamiętam ile było z nią problemów... dopóki nic się nie posypie to działa ok, ale jak zaczniesz np. importować userów, robić coś więcej niż podstawowe funkcje to lubi się rozsypać. Alternatywy brak, dlatego teraz nie korzystam już z dedyków. Irytowało mnie ciągłe naprawianie tego gówna (bo nie ma niczego lepszego co działa tak samo, za darmo), więc siedzę na shared, ale z customowym, rozbudowanym
@SebusPL:
- OVH
- Na razie jest wgrane fail2ban, podobno w większości wystarcza ( ͡º ͜ʖ͡º) + VPS ma już wgranego jakiegoś AntyDosa
- PHP 5.4 & MYSQL 5.5

@Pipcieo: Da się załatwić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@handler: Vesta nam też pokazała co potrafi, ale na razie sprawuje się dość dobrze. Właśnie problem z brakiem alternatywy - wszystkie inne panele
@Argetlam: Jest szansa, chociaż to się sprowadza do kilku kroków, więc nie jest jakieś mega ciekawe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Biznes... to tak naprawdę usługa jak każda inna. Nie ma różnicy czy robisz stronę z śmiesznymi kotkami czy udostępniasz komuś miejsce na dysku. Podstawa to mieć gdzie to udostępniać - załóżmy jakiś dość mocny VPS, do tego oskryptowanie wszystkiego - albo gotowymi skryptami albo własnymi - u
@Argetlam: Im większa konkurencja tym lepszy rynek, bo jest więcej do wyboru. No i ciężko będzie przebić tą ofertę, ale wierzę że coś się ruszy i ktoś to w końcu zrobi. Jak na razie wszystkie hostingi z podobnymi ofertami szlag trafił ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Argetlam:
Średnio 70 zł / msc kosztuje VPS, który się na to nada (np. microvps.pl - masz tam podane parametry, bazuje na tym), rejestracja domeny to koszt ~10 zł (zależne od rejestratora), przedłużenie to 90-100 zł.
Na kupiony VPS instalujesz jakiś panel, ja używam Vesty ( http://vestacp.pl/instalacja-i-konfiguracja.html ), konfigurujesz to według potrzeb, na końcu dorzucasz stronę hostingu i gotowe. No i potrzebujesz przede wszystkim kogoś, kto ogarnie te wszystkie rzeczy (
@Misterius:
Czyli płacisz 70 zł za VPS, plus za każdego klienta ~10 zł plus przedłużenie (to za miesiąc?) 100 zł... I to wszystko?
Cholera, powinienem był przyłożyć się do nauki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Argetlam: Reklamy nie są doklejane na strony użytkowników. Prawdopodobnie będą jedynie na stronie głównej + liczę, że ludzie będą wpłacać datki same od siebie, chociażby przysłowiowe 5 zł, może się będzie opłacać :)

@BluRaf: Jeśli konto będzie podejrzanie się zachowywać lub dostaniemy jakieś zgłoszenie pokroju "Na stronie januszex.pl widziałem pedofilie!!111oneoneone"
@Argetlam: W ewentualności może kiedyś będą jakieś dodatkowe konta premium z np. zwiększonym transferem czy pojemnością. Martwi mnie czy ktokolwiek będzie chciał wpłacać datki ( ͡° ʖ̯ ͡°) albo pomóc chociaż czynami (teraz siedzę nad regulaminem, a mistrzem od prawa ja nie jestem)
@fallo: Zablokowane takie podstawowe jak exec, system i inne, które mogą namieszać w systemie

Co do drugiego, teoretycznie nie (@ajdasz mówił, że wszystko jest w teorii zabezpieczone), aczkolwiek w dzień się upewnię, bo teraz padam ze zmęczenia. Odezwę się na PW z kodem, jakbyś znalazł jakąś lukę to daj znać, postaramy się z @ajdasz'em załatać jak najszybciej ( ͡° ͜ʖ ͡°)