Wpis z mikrobloga

@ungaged: Jak mam zderzak do wymiany, a mam bo mnie kiedyś jakaś k---a obdrapała na parkingu to jadę i potem z czystym sumieniem oddaję moje 17-letnie (avatar) do ASO :D
  • Odpowiedz
Zasadniczo to zawsze działa tak:
1. Osoba kierująca, przepisy (czyli zasada prawej ręki itp.)
2. Światła, przepisy (nie światła, znaki, przepisy, tylko światła przepisy - czyli znaki w tym momencie nie obowiązują!)
3. Znaki, przepisy (czyli tutaj w sytuacji jak światła umrom, to 2 i 3 mają pierwszeństwo nad 1 na mocy znaków, a między sobą ustalają na mocy przepisów, czyli 3 ma pierwszeństwo, bo jedzie z prawej strony 1, ergo 1
  • Odpowiedz
@Radus: zacznijmy od tego, że skrzyżowania z takim oznaczeniem raczej nie istnieją bo to obrazek stworzony pod pytanie egzaminacyjne xD
  • Odpowiedz
@aanndrzej: tak mi tłumaczył instruktor kilka miesięcy temu, tak zdałem teorie na 73 za pierwszym razem, tak zdałem całe prawko za pierwszym, więc nie mów mi jak mam jeździć, bo na takim skrzyżowaniu w praktyce będąc pojazdem 1 i tak ustąpiłnym dwójce, a ci którzy piszą że wjechaliby bo mają auto do remontu to buraki i mendy bazarowe, tyle z mojej strony
  • Odpowiedz
@ungaged: daj namiary na instruktora, bo jesli dziala sygnalizacja to sytuacje konfliktowe na skrzyzowaniu rozwiazujemy za pomoca prawej reki! Z tego co pamietam z obrazka (jeszcze spie) pojazd nr dwa wzgledem siebie skreca w lewo, a w lewo trzeba skrecac pod katem prostym, wiec podczas zmiany kierunku ruchu ma pojazd nr 1 po swojej prawej stronie. Znaki wtedy nie maja znaczenia. Nie dziwie sie, ze taka mala zdawalnoac teorii skoro
  • Odpowiedz
@ungaged: aaaa i zapomnialem, ze w moim miescie sa 2 takie skrzyzowania jak na obrazku, wiec jesli zatrzymalbys sie zeby ustapic pierszenstwa dwojce to by Cie strabili, a policja powinna dac mandat za utrudnianie ruchu. A na egzaminie by Ci egzaminator oblal :)
  • Odpowiedz
@ungaged: dobry sen miałeś. Nie stosowałeś się do sygnalizacji, zablokowałeś tym ruch i jeszcze Cie egzaminator pochwalił. Widzę, że swój świat masz, więc bez odbioru. Do zobaczenia na drodze! :)
  • Odpowiedz
@ungaged: Ale on nie ma pierwszeństwa bo znaki pierwszeństw na sygnalizacji nie obowiązują. Jedynie znaki poziome czyli strzałki na jezdni, światła i ogólne zasady ruchu czyli zasada prawej ręki.
@Dolan: Takie skrzyżowania istnieją, bo czemu miałby nie istnieć? Pierwszeństwa dotyczą tylko sytuacji gdy światła są niesprawne.
  • Odpowiedz
  • 14
@Tasde: w teorii
Na egzaminie taki pan z pojazdu 2 zaczął wyjeżdżać, a ja będąc pojazdem 1 zatrzymałem się, bo nie będę wyjeżdżał na pewną stłuczke tylko dlatego BO JESTEM PAN I WŁADCA I MAM PIERWSZEŃSTWO, a egzaminator pochwalił mnie za uniknięcie sytuacji bezpośredniego zagrożenia :)
W teorii kolejność 123, ale w praktyce na drodze nadal uważam, że 213 (chyba że będąc pojazdem 2 widzę, że 1 wyjeżdża, wtedy ustępuje)
  • Odpowiedz
Tak czytam niektóre komentarze i sobie myślę, co by było gdyby tam jeszcze tramwaj był i może jakieś przejście dla pieszych....
  • Odpowiedz