Wpis z mikrobloga

Ok, wskażcie mi konkretny zapis kodeksu który mówi, że w takiej sytuacji ignoruje się znaki to przyznam wam rację, nie mam z tym problemu, potrzebuje tylko dowodu, a nie "bo tak".


@wombatlbn: proszę bardzo:
Dz.U. 1997 Nr 98 poz. 602 USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym
Dział II, Rozdział I Artykuł
  • Odpowiedz
@jack-lumberjack: ale @wombatlbn: nie zrozumi bo nie ma wprost że jak masz światła to IGNORUJESZ znaki poziome. Kit, że jest taka wykładnia, we wszystkich OSK uczą, na wszystkich egzaminach wymagają, itp. To działa tak, że wybierasz najwyższą hierarchicznie i się stosujesz + kodeks ogólny. A nie że patrzysz poziom najwyzszy, potem nizszy czy jest zgodnosc a potem najnizszy. Wtedy być 3 godziny spędził na rozszyfrowaniu.

@wombatlbn:
  • Odpowiedz
@wombatlbn:

Art.5. 3. Sygnały świetlne mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi regulującymi pierwszeństwo przejazdu.

Art. 25. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.


Zasady ogólne nie są na końcu, one
  • Odpowiedz
@Radus: Inna sprawa, czy znacie realne skrzyżowanie wyglądające jak na schemacie?
Bo na przykład w Poznaniu mamy coś takiego https://goo.gl/maps/zCn7J gdzie jadąc po głównej i mając zielone, nikt nie patrzy na jadących z przeciwka bo zawsze mają wtedy czerwone. A światła są normalne, tzn. bez strzałek, czyli tzw. skrzyżowanie kolizyjne.
Wydaje mi się że takich przypadków jest mało właśnie z powodu tego, że wprowadzałoby mimo wszystko niejednoznaczność (jak widać po
  • Odpowiedz
Tak jak mi to kiedyś wytłumaczył instruktor: jak są światła to stosujesz się do świateł. Znaki przy skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną są z reguły w razie awarii sygnalizacji świetlnej lub gdy ktoś jedzie nocą (niektóre, a wydaje mi się nawet że większość sygnalizacji nocą jest wyłączona).
  • Odpowiedz
@Radus: co wy po mocarzu jestescie ? 2 ,1,3
2- ma zielone zjezdza z drogi z pierwszenstwem (ma zielone swiatlo)
Potem 1 - ma zielone swiatlo
3-czerwone swiatlo
  • Odpowiedz
@memfis91: Najpierw patrzysz na kierujących ruchem i znaki świetlne. Kiedy wykonujesz lewoskręt mając zielone światło i będąc na drodze głównej i tak musisz ustąpić osobie, która też ma zielone światło i jedzie z podporządkowanej.

Znaki pionowe są tutaj bardziej zabezpieczeniem na wypadek gdyby była awaria sygnalizacji. Wtedy osoba z podporządkowanej musi puścić.
  • Odpowiedz