Wpis z mikrobloga

@estetka: a było to totalnie warzywne, sałątka grecka zawinięta w tortille, czy jakieś podróbki mięsa typu 'kotlecik z ciecierzycy' czy coś, czym się mozna dopchac? bo takie owszem, są smaczne :3 bo tak to trochę lipa, sałatkę zawijac w chlebek
  • Odpowiedz
@maciejbo1: skoro nie ma mięsa, a jest kotletem, to jest podróbką mięsa - to tylko mój skrót myslowy, na określenie 'kotletów ala schabowe' 'parówek sojowych' itp. Byłem ciekawy, czy to sam zawijaniec z 'grecką sałatką', czy był też jakiś wypełniacz spełniający rolę 'mięsa' - bo te bywają bardzo smaczne jak już wspomniałem.
@estetka: sos musiał robić robotę zatem :P
  • Odpowiedz
@yacolek: podróbka mięsa to jakieś te jak piszesz: kotlety sojowe i inne takie takie. Ale kotlet z ciecierzycy (zwłaszcza w postaci falafela) to danie samo w sobie. Nie żadne naśladowanie mięsa.
  • Odpowiedz
@maciejbo1: no dobra, masz rację, po prostu użyłem takiego skrótu myslowego. Jak nei jesteś wege, to wcinasz mięso, warzywa, cos jeszcze. Jak jestes wege, to wcinasz 'wege-mięso' - czyli źródło białka, np ten falafel z ciecierzycy, warzywa i cos jeszcze. W dużym uproszczeniu, bo na tym wlasnie polega skrot :P
  • Odpowiedz