Wpis z mikrobloga

Kombo mysz+klawiatura jest nieporównywalnie szybsze i precyzyjniejsze, dodatkowo dużo wygodniejsze dla moich nadgarstków. Nie wiem może ty dotychczas używałeś jakichś gównianych myszek 100 dpi...


@Qwertylion: Nienawidziłem trackpadów dopóki nie kupiłem Macbooka - tam działa jak poezja. W PC mam Logitecha G502 więc nie porównuje do "gówna".

Do gier myszka nadal rządzi bez dwóch zdań, ale do przeglądania netu Applowy touchpad jest świetny.
  • Odpowiedz
@ufik78: a to przepraszam. Bardzo dobre sprzęty, wiem z doświadczenia (>kilkudziesięciu tys sztuk). Jeśli ktoś lubi/woli otwarty system jakim jest Windows (w stosunku do Maca) no to chyba obecnie najlepsze laptopy poza wojskowymi.
  • Odpowiedz
@ufik78: nie, w Windowsie można bardzo dużo rzeczy konfigurować i podmieniać samodzielnie jeśli ma się wiedzę na ten temat. Jest też kwestia otwartości na oprogramowanie - Microsoft często zmienia różne elementy w systemie aby obsłużyć różne programy które są napisane niezgodnie z ogólnie przyjętymi normami (np pakiet Adobe) a Apple takie programy eliminuje a to co zostaje kosztuje majątek.
  • Odpowiedz
  • 0
@Johnus: możesz rozwinąć ten wątek z Adobe, bo to ciekawe strasznie. Poza tym co możesz zmienić/konfigurować w windowsie czego nie można w osx?
  • Odpowiedz
@ufik78: Adobe generalnie pisze bardzo słabe programy. Wyrżnęli poprostu konurencję. Dla przykładu Flash jest produtem firmy Macromedia, i tam był pisany o wiele lepiej - sam program był lepiej napisany i zastanawiali się co zrobić z całą ideą. Powiedzmy, że Flash był niewypałem i i tak by zginął, ale w takim razie sięgam po inny przykład - Adobe Illustrator. Program jest napisany fatalnie (optymalizacja leży, na komputerze z 24gb RAM program
  • Odpowiedz
@Johnus: Co ma wspólnego to jak Adobe pisze programy z systemem Apple? Chciałem abyś mi wytłumaczył co Microsoft zmienił aby obsłużyć programy napisane niezgodnie z przyjętymi normami oraz jak Apple eliminuje takie programy?

Przykład zmiana koloru docka http://www.wikihow.com/Manually-Change-the-Color-of-Your-Dock-in-Mac-Os-X-Leopard
Jakbyś się wysilił to nawet KDE zainstalujesz na OSX.

OSX jest zgodny z systemami UNIX, windows... wiadmo.
Nie wiem w czym widzisz problem pisania programów pod OSX. Nawet jeśli nie chcesz pisać natywnych
  • Odpowiedz