Wpis z mikrobloga

Zobaczylam przypadkiem w tv historie chlopca chorego na pecherzowe oddzielanie naskorka i powiem wam, ze az mi sie lzy w oczach zakrecily, a do najwrazliwszych #rozowepaski nie naleze. Leczenia w #polska nie ma, wiec czeka go #emigracja na przeszczep do #usa. Potrzebuje 6 mln.

Cale to moje studiowanie #medycyna i rycie chorob z ksiazek zupelnie nie uwrazliwia na to, jakie spustoszenie sieja pewne choroby w zyciu ludzi, zwlaszcza tych malych. :/

Zostawiam link: https://www.siepomaga.pl/kajtek
Moze juz ktos to wstawil, z telefonu ciezko mi to sprawdzic. Nawet jeden Mirek, ktory zechce pomoc jest wazniejszy od sterty hejtu, ktora znajac zycie sie pojawi. Moze pomozecie? :) #kiciochpyta
  • 10
@marnapanidomu: PS. Spora część chorób z tej grupy jest związana z mutacjami pojedynczego genu. Co jak oczywiście wiesz, oznacza, że jeśli jedno dziecko jest chore to szanse, że następne też będzie chore wynoszą ~25%. Dlatego jest to argument za pełną dopuszczalnością aborcji.
PS2. Wraz z coraz tańszymi testami genetycznymi coraz więcej chorób będzie można zdiagnozować przed urodzeniem.