Wpis z mikrobloga

@nadzieja7: No to trafiłaś :) Na portalach genealogicznych są znani raczej od złej strony :) Odradzam ci ten portal i to bardzo.

Jesli chcesz publikowac drzewo w sieci, to większośc portali jest płatnych. Najlepszym wyjściem jest własne strona internetowa, ale nie kazdy się na tym zna.

Gdyby s napisała konkretnie, jakie efekty chcesz uzyskac, to może coś bym ci podpowiedział.
  • Odpowiedz
@yosemitesam: Tak mi coś przeczucie mówiło, żeby się upewnić co do wiarygodności strony;) Tak szczerze to wpisałam imię i nazwisko mojej prababci w googlach i ku mojemu zaskoczeniu pojawiła się właśnie ww strona z zalążkiem drzewa genealogicznego. Szukałam po prostu informacji o moich przodkach, tudzież dalszych krewnych.
  • Odpowiedz
@nadzieja7: Jesli znalazłas na tej stronie dane prababci, to być może rzeczywiście ktoś się zajął robieniem tam drzewa twoich krewnych. Ja chciałbym cię tylko przestrzec przed korzystaniem z usług tej strony. Ludzie ją prowadzący naprawdę nie mają dobrej renomy. nie znaczy to jednak, ze informacje tam zawarte są fałszywe. Chodzi tylko o to, zeby uniukać świadczonych przez nich usług.
  • Odpowiedz
@nadzieja7: W internecie są tylko akty z lat 1878 -1884. Póxniejszych, ani wczesniejszych nie ma. Akt urodzenia bedzie w archiwum w Koninie i tam ewentualnie musisz pisac, jeśli chcesz go uzyskać. Z tego aktu urodzenia dowiesz się, ile lat mieli rodzice prababci w momencie jej urodzenia, co będzie pozwalało na cofnięcie się o kolejne pokolenie. Skan aktu urodzenia kosztuje około 3-6 zlotych. Wystarczy, że podasz imie i nazwisko panieńskie, datę i
  • Odpowiedz