Wpis z mikrobloga

@kinky_savage: Wczoraj jechałem "piątką" do Wrocławia wieczorem. Nagle nawigacja pokazuje kilkunastokilometrowy korek zaczynający się przed Trzebnicą, a kończący dopiero we Wrocławiu. No to jeb - pojadę przez Oborniki. Wjeżdżam do Obornik - info o objeździe (super oznaczone bulwo). No i z powrotem w stronę drogi nr5, potem w skońcu S8. Szczerze to nie wiem czy istnieje jakakolwiek sensowna droga od północy Wrocławia teraz.
@Iudex: :d jaka nawigacja z ciekawości?

Raz się pogubiłem jak jechałem ze wschodu Wrocławia na Poznań, i z S8 (kierunek Łódź) zjechałem na Ramiszów albo Łozina.
Bardzo ładna droga, mało samochodów ale i tak w Trzebnicy się wyjeżdża.
@Iudex: No też używam, chociaż mało korków spotykam to mi rzadko proponuje alternatywę.
Ciekawe skąd mają informację - człowiek powie 'korek' w samochodzie, google wie że jedziesz, wykrywa słowo klucz, sprawdza prędkość i robi zestawienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kinky_savage: Znacznie prościej to działa, bo Twoją prędkość jazdy zczytuje cały czas, więc informacja pochodzi od innych użytkowników, którzy już utknęli w korku. Prędkość na trasie spada, to proponuje alternatywę (chociaż nie wiem nawet czy alternatywa nie jest zawsze proponowana - tak samo jak na mapie w przeglądarce. Minusem jest to, że mapy nie są wystarczająco często aktualizowane, co np. w przypadku Yanosika się bardzo przydaje.