Wpis z mikrobloga

#pixelart #gamedev

Nawiązując lekko do mojego poprzedniego wpisu, piszę co następuje.

Wymyśliłem pomysł na grę i grube miliony ( ͡° ͜ʖ ͡°) (który to już taki pomysł). Ale nie wiem czy, hehe, przejdzie.

Otóż robocza nazwa to GREAT GENOCIDES The Game. Opowiadałaby ona oczywiście o wielkich ludobójstwach! Sterowało by się oprawcą i prowadziło historyczną... "fabułę"? Nie wiem tylko czy to nie jest zbytni hardkor i pewnego razu nie dostałbym nożem od tych poszkodowanych xD

Tematów jest wiele, czas wojny i Żydzi. Turcy i Ormianie, Grecy pontyjscy, Asyryjczycy. Pilnowanie pól zboża podczas wielkiego głodu na Ukrainie. Dekozakizacja w ZSRR, Jedwabne, Wołyń '43 czy "kto złapie więcej Polaków" podczas łapanki.

Z jednej strony temat dość drażliwy ale jeśli przy okazji każdego "levelu" opisać dokładnie, ze źródłami blablabla sytuację, to co by było? Przecież:
1. Są to fakty.
2. Współcześnie żyjący ludzie nie mają raczej nic wspólnego ze zbrodniarzami.
3. Temat o tym, że gry nawołują do przemocy etc. był już wielokrotnie wałkowany i dobrze wiemy, że wszystko jest dla ludzi - ale trzeba przy tym myśleć.

Miałem też drugi pomysł na "ARMENIAN REVENGE". Gdzie na szybko stworzona fabuła wyglądała tak:

2137 ( ͡° ͜ʖ ͡°) rok. Rosyjski Ganimedes. Rząd w Moskwie sprzedał część ziemi na księżycu Jowisza Tureckiemu progamowi kosmicznemu. Nieszczęśni krajanie Ataturka niestety nie wiedzą, że w odległym kosmosie czekają już na nich wciąż pamiętający o zbrodniach Ormianie.


Co do #grafika to wciąż nie jestem zadowolony. Zamiast tworzyć coś swojego wciąż przerabiam jakiś ładny pixelart, który znalazłem. No ale uczę się, w końcu dojdę do swojego "stylu" czy coś.

No i nie umiem cieniować #!$%@? jego mać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz przykrasprawa - #pixelart #gamedev 

Nawiązując lekko do mojego poprzedniego wpisu,...
źródło: comment_E05r4RdTHAqTsb3eg7rslxOPsoYWrUas.jpg
  • 6
@przykrasprawa: Myślę, że pomysł tego typu mógłby dać do myślenia, podpisywanie rozkazów z wyrokami dla tysięcy osób itp. Trzeba by tylko zrobić to tak, by gracz na prawdę czuł, że jego decyzja ma na coś wpływ a będzie to bardzo ciężkie
@przykrasprawa: to by ludzi tylko denerwowało, że nie mogą przejść gry na 100%, bo muszą czytać jakieś długie wywody historyczne zerżnięte z wikipedii...

@sortris: może też to zależy kto by w to chciał zagrać. To niech doda, ale mały procent będzie to czytał.