Wpis z mikrobloga

@lmh_: #!$%@? formalnego wyksztalcenia to czysta glupota. Za pare lat rynek programistow sie wysyci i papierek razem z teoretyczna wiedza, ktora on poswiadcza, bedzie bardzo potrzebny. Ponadto na rynku informatycznym pojawia sie zjawisko szklanego sufitu - pracodawcy sa coraz mniej chetni zatrudnianiu osob po 40-stym roku zycia, bo mniej kreatywni, bo szukaja balansu pomiedzy rodzina a praca, bo nie radza sobie z presja tak dobrze. Zeby nie skonczyc z reka w
@Coolek: jeżeli ktoś ma ambicje, zgoda :) chociaż, jak ktoś teraz zacznie, po 5 latach programowania myślę że bez papierka na rynku da radę, bo jednak doświadczenie się ceni i ciężko wyrzucić człowieka co już zna się na rzeczy, chociaż branży IT nie znam, więc masz pewnie rację ʕʔ
@polskiniko: Po kuzynie widzę, że budownictwo to zbyt duza odpowiedzialność do zarobków + większość szefów traktuje cię jak niewolnika. Jeszcze jak cos się stanie złego na budowie to prawie zawsze wina będzie na ciebie. Poza tym te studia są głównie trudne przez miliardy różnych rysunków i projektów do ogarniecia.
@polskiniko: nie idź na budownictwo. 4 rok here. Najgorszy wybór w moim życiu. Piękny zawód, ale gówno z pracą i podejściem. #!$%@? jest i tyle. Chyba, że to i to byś robił, ale budo strasznie absorbują. Bardzo dużo roboty na iz też jest. Kumple mają #!$%@? jak i ja, ale mają czas i możliwość pracy w czasie studiów i w wakacje w branży.
Za pare lat rynek programistow sie wysyci

@Coolek: He, he, he, od paru lat to słyszę.

i papierek razem z teoretyczna wiedza, ktora on poswiadcza, bedzie bardzo potrzebny.

A... jakieś argumenty, to.... gdzie poszły? Do czego niby ma być potrzebny ten "papierek", co miałoby to zmienić i dlaczego - czekam na odpowiedzi.

Zeby nie skonczyc z reka w nocniku trzeba sie piac w gore i doczlapac na stanowisko menadzerskie, dyrektorskie, ekspercie
@BeSmarter:
http://www.kotaku.com.au/2015/05/the-subtle-demon-the-games-industrys-problem-with-ageism/
Problem juz dotyka rynku programowania w grach. Znam mase ludzi na stanowiskach kierowniczych w firmach tworzyc gry w duzych studiach jak i w tych tworzacych na platformy mobilne i jest to coraz bardziej dostrzegalny problem.
Niedlugo ten trend przejdzie na aplikacje mobilne, strony internetowe, informatyke Ponadto rynek jest zalewany nowymi programistami z Chin, Indii i calej reszty Azji. "No, ale oni nie dorownuja bialym". Oczywiscie ze nie dorownuja, ale
Problem juz dotyka rynku programowania w grach.

@Coolek:
Po pierwsze, opisujesz problem rzekomej dyskryminacji wieku - pochylmy się nad tym, co to ma oznaczać. Otóż faktem jest niski % ludzi > 50 w branży gier. Tylko zastanówmy się ilu w ogóle jest programistów z takim doświadczeniem, którzy zaczynali w 1985 roku? Bardzo, bardzo niewielu. Ta branża jest zbyt młoda, żeby było tu dużo osób w takim wieku - po prostu!

W
@Coolek: O widzisz, sednem jest to, że teraz nie wiemy - ani ja, ani Ty.

Próbowałem się natomiast dowiedzieć, dlaczego tak sądzisz, ale niestety nie jesteś skłonny do wyjaśnień.
@BeSmarter: sądzę tak, bo jak wspomniałem, mam masę ludzi którzy pracują na stanowiskach kierowniczych w branży IT i takie mi dają sygnały. Przyszłość pokaże, czy oni maja racje, czy też ty. W swojej pracy to oni wybierają ludzi którzy maja być zatrudnieni i człowiek bez studiów ma od razu mniejsze szanse. A dobrych cv dostają z każdym rokiem coraz więcej.
@Coolek: Tylko jest jeszcze jeden błąd logiczny - to, że gdzieś czegoś wymagają, nie oznacza że wszyscy inny też.
To raz.

Dwa, większość ofert nadal oficjalnie ma w wymaganiach wyższe wykształcenie. Z doświadczeń moich, moich znajomych programistów i tego, co wiem od rekruterów - niemalże nigdy, jeśli ktoś go nie ma, nie jest to przeszkoda.

A to nie jedyny wymóg w ofertach, który jest z d...

sądzę tak, bo jak wspomniałem,