Wpis z mikrobloga

@jcollier: ale pewnie bedzie to odpowiednio dluzej trwalo? Warto pewnie wtedy robic cicha dla pewnosci / przeciagac burzliwa?

@Craft_Chief: zastanawiam sie nad czyms letnim typu blond chociaz zastanawiam sie czy Belg pojdzie mi w owoce przy 20 stopniach w piwnicy (w mieszkaniu rozowy bedzie krzyczec ze jej cos graci ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Mialem na oku jeszcze zytnie ale je zrobie blizej jesieni bo wtedy
@TheFuckingRoses: wszystko zależy w jakim stanie będą drożdże; różnica pięciu litrów dla 12Blg i dla 28 jest jednak znacząca, ale zaryzykowałbym stwierdzenie, że jeżeli chcesz fermentować do jakiejś szesnastki-siedemnastki to nie masz czymś się martwić (mówię to tylko i wyłącznie z doświadczenia i nie mam niczego, czym mógłbym to potwierdzić naukowo ( ͡° ͜ʖ ͡°))
@TheFuckingRoses: jeżeli nie masz pewności, to ja Ci powiem, że robiłem swego czasu Black IPA 14 Blg 20 litrów. Przefermentowałem je niecałą paczką sucharów (około 2/3), które przeleżały kilka miesięcy w lodówce (otwarte!). I piwko wyszło w porządku :) 25 litrów to nie powinien być problem jak nie robisz jakiegoś szatańskiego Blg. Choć są i tacy, co twierdzą, że RISa fermentowali paczką sucharów :P