Wpis z mikrobloga

Elo Mirki i Mirabelki! Potrzebuję #opiniaeksperta .

Kupiłem w lutym #buty, które niestety momentalnie zaczęły padać, popękała podeszwa w miejscach widocznych na zdjęciu. Złożyłem #reklamacja i dostałem opinie od #rzeczoznawca (zdjęcie w komentarzu), że podeszwa uległa uszkodzeniu z mojej winy, bo luźno wiązałem obuwie, WTF? Jak dla mnie to śmieszna, jeśli nawet nie głupia argumentacja. But wiązany normalnie. Zdejmowany po rozwiązaniu sznurowadeł, cholewka nie jest uszkodzona, co moim zdaniem byłoby ewentualnie następstwem "luźnej sznurówki". Pal licho te 100 zł, które dałem za te gównotrampki ale ta opinia mnie rozwaliła.

Jakie jest Wasze zdanie w temacie?

But do #diverse convict.
syberianMalamut - Elo Mirki i Mirabelki! Potrzebuję #opiniaeksperta . 

Kupiłem w l...

źródło: comment_avsIhtPW6MxpfsR6VUYsaL573sL0CkWY.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@syberianMalamut: Niestety takich spraw nie ma szans wygrać przed sądem. Olej to i napisz im na Fejsie, że stracili klienta, który od wielu lat całą rodziną kupował buty w tym sklepie ( ͡º ͜ʖ͡º). Na pewno się odezwą.
  • Odpowiedz
@syberianMalamut: Dlaczego nie zgłosiłeś, niezgodności towaru z umową, jeżeli wada wystąpi w pierwszych sześciu miesiącach to sprzedawca musi bezsprzecznie udowodnić, że zniszczyłeś towar.

PS. Jeżeli chodzi o opinię tego rzeczoznawcy to mam pytanie czy to butów była dołączona jakakolwiek instrukcja użytkowania, która określała by jak wiązać buty ?
  • Odpowiedz
@TheLukcity: Jeśli już to rękojmia, obecnie obowiązują przepisy z rękojmi. Nie określiłem tego dokładnie w piśmie do nich. Kiedyś zgłaszałem do nich podobną sprawę i nie było kłopotu.
Co do instrukcji to szczerze mówiąc nie wiem. Jeśli była to w pudełku, które odesłałem z obuwiem, ale tak na 80% nic kompletnie było, poza fakturą oczywiście.
  • Odpowiedz