Wpis z mikrobloga

Mircy dlaczego mam ciągle problemy z trawieniem płytek chlorkiem żelaza? Kupiłem taki dwulitrowy baniaczek z granulatem w środku, specjalnie nalałem tylko 1,5 litra żeby dawał radę. Płytka leży 3 godziny, co chwilę mieszam, a i tak tylko na kantach bierze miedź. Co jest nie tak?

#elektronika
  • 18
  • Odpowiedz
@michal0007: mam mała prostokątną kuwetę, nalałem do nie wytrawiacza, wrzucilem plytke i merdam nią od czasu do czasu - płytka nie chce się wytrawic, choć leży już 4 godziny/
  • Odpowiedz
@kobiaszu: utrwalaczu? A nie wywolywaczu? Czasami płytka się nie chce trawic bo właśnie wywolywacz nie zmyl wszystkiego (za krótka kąpiel/za małe stężenie). Ale ja żadnych utrwalaczy nie używałem, wiec ciężko powiedzieć.
  • Odpowiedz
@kobiaszu: no to pewnie nie zmyl do końca wszystkiego. Szczerze mówiąc nigdy nie próbowałem poprawiać takiej płytki poprzez ponowne wywoływanie, wolałem zrobić nowa :P Następna wykap trochę dłużej lub zwiększ stężenie.
  • Odpowiedz
@matix21: #!$%@? nie wiem, 2 płytki już zniszczylem bo zaczęły robić się wżery. W poniedziałek zagotuję wrzątek, rozpuszcze w nim w #!$%@? tego gówna i jak wtedy nie pójdzie to se w łeb strzelę
  • Odpowiedz