Wpis z mikrobloga

Mireczki, oto ono, najdziwniejsze #rozdajo ever!!!

Pisałem niedawno że płynę promem do Karlskrony i że jest to wynikiem #cebuladeals które ktoś tu kiedyś wrzucił (promocja na bilety na prom). W rzeczywistości jeden dzień w Karlskronie wyszedł mi drożej niż tygodniowe wakacje nad polskim morzem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale warto było. Gdyby nie wykop to nigdy bym się tam nie znalazł, a było naprawdę ciekawie i bardzo fajnie. Więc w związku z tym mam dla was mały upominek.

ZESTAW PODÓŻNIKA!

1. Lubicie lukrecję? Wiem że nie, a wiecie co jest jeszcze gorsze niż lukrecja? - Lukrecja słodzona stewią i solona solą (ʘʘ). W wysłanej paczce będzie znajdowało się jedno opakowanie takich lukrecjowych żelków (jest ono trochę większe niż pudełko zapałek). Zostały zakupione na promie podczas drogi powrotnej.
2. Własnoręcznie zrobiona konopna lina morska zakonserwowana specjalnym smarem. Jedyna w swoim rodzaju, jebiąca smarem lina z Karlskrony!!! Zapakowana w elegancką i stylową papierową torbę. Lina ma długość ok 4-5m, posiada też znak jakości stosowany tylko w linach wytwarzanych w tym miejscu (nitka w kolorze navy blue wpleciona w linę)

Jeśli chodzi o linę to wymaga to dłuższego opisu. Lina została zrobiona w zabytkowym budynku w którym robiło się kiedyś liny używane na statkach. Robiono je z różnych materiałów, z kokosa, lnu, a także z konopii. Budynek znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, ma 300m długości i robiono w nim liny o grubości uda i maksymalnej długości jednego kabla (0.1 mili morskiej, 182m) Produkcja lin zaczęła być wygaszana gdy rozpoczęto produkcję lin stalowych oraz tekstylnych za pomocą maszyn. Podczas zwiedzania budynku jedną z atrakcji było właśnie skręcenie takiej liny za pomocą narzędzi używanych w dawnych czasach (moje zdjęcie ze skręcania załączone na dole).

Losowanie jutro rano. Udział mogą brać wszyscy poza zielonymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
fuuYeah - Mireczki, oto ono, najdziwniejsze #rozdajo ever!!!

Pisałem niedawno że p...

źródło: comment_kjJVoEJYoVwpXfhmFxjfVpK2Y5klKyEO.jpg

Pobierz
  • 41