Wpis z mikrobloga

#grafika #tablet

Co wybrać - pierwszy tablet

200zł tablet wacom one - rozmiar M - bez gumki, funkcji dotyku, przycisków na tablecie, nówka
260zł tablet wacom bamboo cth-470k - rozmiar S/M - z gumką, przyciskami i funkcją dotyku, 2 letni ale używany z 2 razy

Brak gumki, przycisków czy dotyku robi kolosalną różnicę podczas użytkowania?
  • 8
@Magnesowa_: A i dotyk też mam wyłączony, bo właściwie przydaje się tylko do obracania, a to też można zrobić w szybszy sposób w photoshopie, przez przytrzymanie klawisza R i znowu - nie odrywanie ręki od wygodnej pozycji

Tylko przyciski się przydają. No ale to moje subiektywne odczucie. Tobie może się to wszystko przyda : )
@Magnesowa_: To zależy już od Twojego sposobu pracy. Ja zawsze pracuję z jedną ręką na klawiaturze, więc mi wygodniej z takimi opcjami, oraz rozmiarem S. Natomiast jeśli wolisz pracować na samym tablecie, to faktycznie lepiej wziąć rozmiar większy, ale ze wszystkimi bajerami
@Magnesowa_: jak ktoś pracuje używając radial menu to woli tablet z dotykiem przeważnie, zależy jak pracujesz, ja bym brał z dotykiem ale z tej gumki i tak nie będziesz korzystać bo szybciej jest normalnie przełączyć niż obracać