Wpis z mikrobloga

Witajcie, to mój pierwszy wpis.

Organizuję wyprawę ponad 20letnim busem na kraniec europy ;) Szóstka młodych ludzi, jeden cel - niemal 40 dniowa podróż przy dość ograniczonym budżecie.

Wiem, że już jest kilka ekip które podróżują w podobny sposób. Może jednak my również was zainteresujemy :)

Start wyprawy 26 lipca 2015

Na facebooku i blogu będziemy na bieżąco relacjonować przygotowania oraz samą wyprawę. Adresy: www.roadtripbus.pl oraz www.fb.com/RoadTripBusPL

Jeśli was będzie to interesować mogę też czasem napisać coś tutaj pod takiem #roadtripbus
#turystyka #podroze #europa
MG78 - Witajcie, to mój pierwszy wpis.

Organizuję wyprawę ponad 20letnim busem na ...

źródło: comment_3ViBovyu5gK4mBHo4nzJNmDl5M031MF5.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • 1
@MG78: mi chodziło tylko o auto ;) jak skończycie ogarniać busa podsumujcie naprawy i koszty, opiszcie co i jak. Ciekawy jestem jak to się mniej więcej finansowo rozklada
  • Odpowiedz
@cin3k świetnie :D no i jeszcze tydzień urlopu/wolnego pod koniec września.
@ArekJ na pewno zrobię takie podsumowanie. Jeszcze trochę wydatków przede mną ale na ten moment to wygląda mniej więcej tak:

Bus 7700
Naprawy w warsztacie (+ części) 1700

naprawy i zakupy samemu:
- zamek tył 70 zł
- zakup podnośnika 80 zł
- szyba przednia 300 zł
- czyszczenie + malowanie niektórych elementów wnętrza 30 zł (farby)
- bagażnik dachowy zakup
  • Odpowiedz
@cin3k wrzucałem ogłoszenia na jakieś grupy podróżnicze, pisałem na olnego, moje ogłoszenia pomagali też rozpowszechniać Karol z Busem Przez Świat i Wojtek z TheTravelbus
  • Odpowiedz
@MG78: fajna lista marzeń, zdecydowaną większość też chciałbym spełnić, wiec najprawdopodobniej we wrześniu dołącze do Was :)
  • Odpowiedz
@cin3k Dzięki, nie ma jeszcze 100 punktów, z czasem chcę ją uzupełniać. Dziś dodałem właśnie jeden punkt, który wpadł mi jakiś czas temu do głowy. Obok "Wypić Whiskey w barze na dzikim zachodzie" dopisałem jeszcze
"Wypić Whisky w Szkocji".
  • Odpowiedz
@MG78: Z Bilbao lepiej pociągnąć dalej do Gijon (Asturia jest jednym z najpiekniejszych regionów Hiszpanii). Nastepnie dalej przez Santiago do Galicji (najlepsze owoce morza w Hiszpanii...szcególnie ośmiornica). Przez Galicje w dół do Portugalii. Na poludniu Portugalii polecam w zasadzie tylko Lagos i Sagres...reszta wybrzeza to same hotele. No moze jeszcze wzglednie Faro ale tez szału nie ma. Jezeli chodzi o centralna Hiszpanie to Salamanca,Segovia, Toledo i Avila. Madryt spoko ale duży
  • Odpowiedz
@ktoosiu Propsuję również, na jakim etapie podróży jesteś? Będziesz może w okolicach Świętokrzyskiego?
@newnoise Właśnie co do Madrytu zastanawiamy się czy go nie ominąć, generalnie dla nas małe miasta > duże miasta bo jest do nich łatwiej wjechać, nie ma korków, łatwiej zaparkować. Skoro mieszkasz w Hiszpanii to może będziesz wiedzieć, czy często są ograniczenia w miastach co do wjazdów starych samochodów?
  • Odpowiedz
@MG78: jesteśmy z Andrychowa (okolice Wadowic), zaliczylismy południe i zachód, obecnie jesteśmy w Szczecinie i wyjeżdżamy na Gdańsk (po drodze jeszcze zaliczymy Borne Sulinowo i Wesiory), na weekend Hel, dalej wilczy szaniec. Jak starczy czasu to jeszcze pozwiedzamy wschód, jak nie to tylko przelecimy. W świętokrzyskim będziemy byc może pod koniec przejeżdżać w drodze do domu
  • Odpowiedz
@MG78: z tego co slyszalem to z wjechaniem do scislego centrum Madrytu samochodem starszym niz 20 lat moze byc problem...ttzeba miec jakis extra przeglad czy cos w tym stylu. Co do malych miast w Hiszpanii to raczej nie
...na bank nie w Toledo bo moja znajoma ma starego grata i mieszka na starym miescie, poza tym nie tylko ona jezdzi tam takim padłem. Co do Madrytu to mozna spokojnie zaparkowac poza
  • Odpowiedz
@MG78: Wiesz z Hiszpania to jest tak ze kazdy myśli ze miasta nad morzem to jest caly kraj...niestety jest odwrotnie bo najpiekniejsze miasteczka hiszpanskie znajduja sie w centrum kraju. Minusem jest to ze nie ma bryzy morskiej i aktualnie jest 43-44 stoonie kazdego dnia wiec troche ciezko sie funkcjonuje.
  • Odpowiedz