Wpis z mikrobloga

Mirole ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poszukuję monitorka za ok 1000 PLN jako uzupełnienie laptopowego. Co mnie interesuje: przekątna min 24", 1920x1200, od biedy zwykłe full hd. Przeznaczenie to w największej mierze siedzenie nad kodem, czasem obróbka zdjęć, filmów. Tak wiem, że z takim funduszem cudów nie będzie ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale możliwie szukam najlepszej opcji. Może być używka.

Na oku mam Della u2410m. Macie jakieś swoje typy?

Btw, czy warto poświęcić te 120px w pionie na rzecz lepszej matrycy?

#komputery #fotografia #monitory
  • 20
@JezelyPanPozwoly: Ostatnio jak szukałem monitorów, to czytałem że od tych Dellów niektórym szybko męczą się oczy i boli głowa.
Ostatecznie kupiłem HP LA2306x (niestety full hd) za mniej niż 400zł i jestem zadowolony. Tzn jestem zadowolony pod tym względem, że w przeciwieństwie do jakiegoś samsungowego za 500 zł, na tym mogę pracować cały dzień i nic mi się nie dzieje. Kolory też lepsze niż w tych z marketu. Model sam nie
@jurny_juhas: @l3oooo: @lmateusz: @Jurigag: po wejściu na mva stało się to czego się obawiałem, analogicznie jak w przypadku portali fotograficznych do pewnej ceny nie warto, nie ma sensu, szkoda kasy itp :D Dolna granica polecanych monitorów to ok 2k, nawet jakbym chciał kupić 2 monitory to na razie nie pogrzało mnie na tyle by wydawać na to 4 koła... Pewnie i tak nie odróżniłbym kolorów od monitora za
@JezelyPanPozwoly: Ten HP, o którym pisałem, wprawdzie nie ma flicker free i mruga na niskich jasnościach, ale tak czy siak, oczy się mi mniej męczą, niż od niektórych z tą technologią. Pod tym względem najlepiej wypadają EIZO również - "czyta się jak z kartki papieru". Chociaż pewnie zależy od modelu.
I powtarzam - nie bać się używek. Są firmy na allegro, które sprzedają używane na faktury i z gwarancją. Myślę, że