Wpis z mikrobloga

@przemyslaw-maczka: prototyp w webowej (klient w JS do symulacji piadkownicy dla uzytkownikow, php i sql do zbierania i wstepnego obrabiania danych symulacji) - potem modul kontrolujacy, rozwijajacy i symulujacy ogolny model sieci przerobi sie na wielowatkowa aplikacje w c++, by wydajniej przetwarzac dane :)
@Leel00: na poziomie prostym: srodowisko; na poziomie zaawansowanym: modyfikowanie DNA oraz sensorow/motorow, oraz formowanie czesvi ukladu nerwowego, ktory bedzie przetwarzal konkretne sygnaly
@PsichiX: czyli coś w stylu klocków/czarnych skrzynek (tak to się troche zachowuje). Nie łapie idei modów DNA. Co robiłaby przykładowa zmiana DNA? Dla mnie np. odpowiada to modyfikacji subpopulacji receptorów błonowych (pro/postsynaptycznych) chyba, że mówimy o zupełnie różnych skalach i poziomach. Coś jak fizjologia i kogniwistyka.
@Leel00: z racji, ze komputer kowalskiego nie jest przystosowany do super dokladnej symulacji, DNA bedzie dyktowalo wylacznie formowanie skupisk neuronow oraz ich mozliwe drogi polaczen przez informacje o enzymach bioracych udzial w polaczrniach konkretnych rodzajow neuronow. Jednym slowem: modyfikowanie DNA bedzie odzwierciedlac sie w tym, jak bedzie funkcjonowac konkretny fragment organizmu, jak ma sie rozwijac (czy to sensor, czy efektor, czy skupisko neuronow) - tylko z taka dokladnoscia moge aktualnie dealowac.
@PsichiX: ek. Troche rażą w tym kontekście "enzymy", ale rozumiem, że to skrót wewnątrzlabowy określający modyfikatory zachowań danego fragmentu.

Co do pytanie o pracę z sieciami - jesteś biologiem, biotechnologiem czy informatykiem?
@Leel00: jestem programista, z zamilowaniem do biologii, a zwlaszcza genetyki od malego i wielkim godem wiedzy - staram sie rozwijac w obu kierunkach na raz :3
@PsichiX: Tak myślałem. Nie pisz o enzymach w np.kontekście modyfikacji pracy synapsy czy o DNA o modyfikowaniu pracy organu/organizmu, bo to nadaje sie bardziej do modyfikacji pojedynczej, najmniejszej np. "komórki" czy jakich tam innych kultywarów używacie.
@Leel00: swoja droga, jestes biologiem? Jesli tak, to czy bylbys chetny od czasu do czasu wytlumaczyc mi zagwozdki, gdy utkne na nich (lub dal info gdzie szukac odpowiedzi)? :3