Wpis z mikrobloga

Miałem dzisiaj pierwszą rozmowę o pracę na stanowisko w UK (IT). Tylko coś mi nie pasuje, skoro roczne zarobki mówią, że są na poziomie £45 000 to mi wg. kalkulatora w internecie ( http://www.uktaxcalculators.co.uk/ ) wychodzi: £2,785.52 na miesiąc, a gościu mi gadał, że ok £1450. To w końcu te kalkulatory nie podają rzeczywistej kwoty czy gościu mnie tu kantuje?

Swoją drogą rozmowa mniej stresująca niż z polskimi hr ;)

#uk #emigracja #placawuk #pracazagranica
  • 15
@kamilek98PL: najpierw opowiedział o firmie i stanowisku, a później pytał się o to co robiłem w poszczególnych projektach, jaki mam okres wypowiedzenia, a na końcu powiedział, że wysyła aplikację do swojego klienta do którego rekrutuje ludzi ;) Dla mnie to bardziej było takie sprawdzenie jak taka rozmowa wygląda bo co innego pogadać z polskimi rekruterkami o wakacjach i hobby
@seelk: Wszystkie benefity, jak wlasnie health care czy pension bedziesz mial potem odliczane od pensji brutto. Na wstepie negocjujesz kwote roczna brutto (u Ciebie £45,000), ale warto wlasnie dopytac ile potem beda Ci potracac za rozne dodatki, jezeli sie na nie zdecydujesz.