Wpis z mikrobloga

Co myślicie o składzie Astany na #tourdefrance ?
Nie wygląda to imponująco, a możliwe, że i gorzej niż skład na Giro (w porównaniu z ekipami rywali). Jeszcze wyjdzie w praniu, że Nibali będzie niczym Contador we Włoszech.
Co do pozostałych składów to jestem zaskoczony brakiem Kisierlovskiego u Tinkofffa, musieli go mocno zaorać tymi treningami, że formy/siły jeszcze nie znalazł. Ogólnie to ich skład sobie ciut inaczej wyobrażałem.
Dla mnie faworytem jest chyba Quintana, z pewnością się będzie sporo działo na trasie i oby wszyscy faworyci dotarli do mety to się nudzić nie będziemy.
#kolarstwo

  • 7
@ereswude: Ciekawe czy też tak będą koksować jak na giro...
@kuba1923: Kreuziger jedzie na TDF? Tak patrzę teraz i jest jeszcze Rogers, Basso oraz oczywiście Rafał - chyba najmocniejsza ekipa jaką dało się zestawić. Ewidentnie chcą żeby Alberto nie zostawał sam tak jak na giro jeszcze jakby dodali Poljanskiego i Kisierlowskiego to w top10 spokojnie 3 z nich by się znalazło.
@Kresowiak: w takich zakładanych składach Aru miał jechać TdF, może coś z 'formą' nie tak po Giro. Skoro sprawy się tak mają to pewnie duet Landa&Aru zobaczymy znowu razem na Vuelcie. Mi się wydaje, że Movistar ma bardzo dobrą ekipę do pomocy swojemu liderowi, tak samo Sky, zatem grupa Tinkoffa zespołowo trochę traci, oby Contador to nadrobił. Z drugiej strony Jaroński mówił, że lepiej aby Contador nie wygrał TdF bo jeszcze
@ereswude: Przecież skład Astany jest niesamowicie mocny. Boom i Grivko swoje zrobią na brukach, cała drużyna dobrze jeździ na czas, a w górach Kangert, Scarponi i Fuglsang nie powinni odstawać od Sky, Tinkoff i Movistar.

Moim zdaniem to najsilniejsza ekipa w stawce.
Przecież skład Astany jest niesamowicie mocny

Moim zdaniem to najsilniejsza ekipa w stawce.


@rooger: Serio ? Krzyś Froom, Geraint Thomas, Peter Kennaugh, Ian Stannard, Luke Rowe, Nicolas Roche, Leopold Konig i Wout Poels, Sky będzie rządzić.
@szoon: Jestem dziwnie pewien, że chłopaki z Astany będą w szczytowej formie, zjednoczeni w jednym celu.

A chłopaki ze Sky...ciekawe ilu przetrwa bruki, ciekawe, czy któryś z nich w przypadku drobnych problemów lidera nie będzie jechać na siebie. Przed rokiem również na papierze prezentowali się świetnie, a potem się rozsypali jak domek z kart. Nieve, Thomas, Porte, też było się komu ścigać pod nieobecność Froome'a