Wpis z mikrobloga

@Megidox: w moich okolicach, to jeszcze zanim dojdzie do ustawki, to po drodze są jakieś starcia ;p no i chodzą jedni albo drudzy po całej szerokości chodnika grupami i szukają dodatkowych problemów zanim się w ogóle zmierzą ze swoimi nemesis ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i co do miejscówek to jeszcze zależy od lokalizacji. Nikt nie będzie latał po całym mieście, żeby wbić na absolutne zadupie. A
@przemyslany_nick: @Blaskun:

Panowie,kompletnie się nie znacie a najwięcej piszecie.

1. Ustawki zawsze są w miejsach gdzie nie ma przypadkowych osób,poza tym i tak każdy się zna i jest odpowiednio oznaczony

2. Ludzie na ustawką nie korzystają z publicznej służby zdrowia, w tym świecie jest taki przepływ pieniędzy że i tak lekarze są już na miejscu a w racie potrzeby opłąca się prywatnie.

Miało dojść do ustawki koalicji bielsko-warszawsko-sosnowieckiej z czołową
M.....4 - @przemyslany_nick: @Blaskun: 

Panowie,kompletnie się nie znacie a najwię...
1. Ustawki zawsze są w miejsach gdzie nie ma przypadkowych osób,poza tym i tak każdy się zna i jest odpowiednio oznaczony


@Milosz1964: nie, ja to rozumiem absolutnie. Ale potrzebna jest duża przestrzeń w takich wypadkach i naprawdę są takie miejscówki, że jakiś grzybiarz może ich minąć.

2. Ludzie na ustawką nie korzystają z publicznej służby zdrowia, w tym świecie jest taki przepływ pieniędzy że i tak lekarze są już na miejscu
@przemyslany_nick: Mylisz ustawkę ( zorganizowana walka przez osoby decyzyjne,bijące się) z jakimiś wjazdami na wrogie osiedla gdzie biję się kogo popadnie,nie patrząc kto to i to jest patologiczne.

Tak leczenie,sporty,odżywki,pomoc prawna są opłacane " z góry" warunek taki że dana osoba ma być gotowa do działania bo nie dostaje tego za darmo
@przemyslany_nick: Oczywiście że wszędzie. Jestem zszokowany niewiedzą wykopków co wyszło najbardziej po Knurowie. Kibicowsko w Polsce to świetnie zorganizowane struktury samofinansujące się z różnych legalnych czy mniej legalnych działań. Dlatego chociażby karanie za ustawki ( paradoksalnie min. zakazem stadionowym) to głupota bo wali różnią się od gali bokserskich tylko tym że nie są w ringu.
W każdej grupie kibcowskiej wspierajacych dany klub jest podział na organizacjnych,ultrasów i ludzi którzy się biją.
Jestem zszokowany niewiedzą wykopków co wyszło najbardziej po Knurowie.


@Milosz1964: nie interesowałem się tym specjalnie, ale w sumie ciekawa sprawa. Tylko jakoś sensu zbytnio nie widzę w tym. Tzn. okej, sport walki? spoko, wiem, że niektórych ciągnie do #!$%@?. Ale żeby robić to z takim zaangażowaniem i organizacją? Czy poza topieniem hajsu na medyków, treningi, pomoc prawną jest w to jeszcze w jakiś inny sposób wplątane? Tzn. nie wiem, jakaś "lewa"
@siostra_packa: jak juz pisałem :

A co im przeszkadzają te ustawki? Każdy kto tam jedzie robi to z własnej woli, nikt podstrony nie ucierpi wiec o co te ? Na narodowym mogli by coś takiego urządzić i bilety sprzedawac to byłby hit zapewne :D
@przemyslany_nick: walka o terytorium, choć to bardziej w przypadku zwykłych napaści i walk osiedlowych, niż ustawek między kibolami z różnych części kraju (na Śląsku i w Krakowie strefa wpływów jest bardzo ważna:)

same ustawki to raczej kwestia prymatu w środowisku, mająca raczej pośredni wpływ na interesy. ot, taki dodatek do gangsterki, swego rodzaju usprawiedliwienie działań, że to wszystko za klub, dla klubu itd.