Wpis z mikrobloga

@Armo11: Ogólnie to mnie śmieszy bariera mentalna pomiędzy naszymi krajami. Jak już weszliśmy do Unii to popłynęły pieniądze, ale większość polskich instytucji, które miały je spożytkować nie ogarniało tego jak, ani też nie informowało za bardzo ludzi o tym, że jest masa kasy, której nie wiedzą na co wydać.

Polska weszła do Unii Europejskiej, żeby dostać zastrzyk finansowy i się rozbudować, ale ludzie u władzy jakoś tego nie rozumieli, i chyba
Przebiegłości? Wyjście z EU będzie dla tego kraju katastrofą ekonomiczną.


@rzep: Nie wiem jak wpłynie na ich kraj wyjście z Unii. Mnie chodzi o ciągnięcie kaski od Unii latami a potem jakby nigdy nic reakcja typu "nam się to nie opłaca, wychodzimy".
@joyko: widac masz nieco problemy ze sklejaniem faktow, ale u prawakow to normalne ze widza swiat na zasadzie przeciwienstw. a zwlaszcza liczy sie jedno przeciwienstwo: dobro vs lewaki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

przeciez swiat i recepty na naprawe dla prawakow sa takie proste i oczywiste. szast prast i juz (ʘʘ)
Grecja z kolei wiedziała jak wydoić Unię z kasy, po czym powiedziała "Dobra, więcej już się chyba nie da, bo chcą żeby im oddać." i zdecydowała, że #!$%@?ą Unię, i z niej wychodzą. Beka przednia, ale trzeba pogratulować im przebiegłości i tupetu.


@Rimfire: no chyba nie, te pieniądze zmarnowali
@Sztofort: Pewnie dalej będzie dostawać kasę, ale tym razem po cichu. Bogatym krajom UE w których jest Euro zależy na tym aby strefa Euro nie upadła.
Jednym z największych błędów strefy Euro było to, że wszystkie kraje tej strefy były jednakowo traktowane w kwestii pożyczek i emisji obligacji (np. taka Grecja mogła pożyczać na taki sam procent jak Niemcy lub Francja).
Jak wiadomo oprocentowanie kredytu w dużej mierze uzależnione jest od