Wpis z mikrobloga

@pan_Dzik: nazywa się todo, ma oznaczać że coś tutaj trzeba zaimplementować, ale z jakiegoś powodu programista nie moze tego teraz zrobic. Może to też być powod do skasowania fukncjonalności, albo dać znać komuś żeby na ten fragment zerknał, czy też aby ktoś wymyślił coś lepszego, czy lepsza nazwe. Co kolwiek by to nie było, to nie ma służyć jako wymówka do źle napisanego kodu...

POlecam przeczytać książkę Clean Code
@Kramarz: w Clean Code (na stronie 80 w mojej wersji) Martin nazywa to komentarzami TODO, tak jak mówiłeś.
Mam wrażenie, że kiedyś widziałem kod w którym były komentarze w stylu:
//ASK czy to zgodne z analizą techniczną?
Ale to zapewne była jakaś konwencja takiego stosowania komentarzy w danym projekcie, a nie taka uniwersalna.
@Kramarz: Wiele IDE ma wsparcie i wyszukają i wyświetlą ci na żądanie wszystkie iejsca z TODO - wygodne jest to, gdy programujemy np od ogółu do szczegółu. Implementujemy interface, ale na początku nie wszystkie funkcje sa istotne, toteż w środku dajemy TODO z informacją co do zrobienia, aby dopisać np część odpowiedzialną za obsługę błędów.
Ja np tworząc funkcjonalność czegoś, wiem co ma i jak wykonać, więc, żeby nie zapomnieć implementując,