Wpis z mikrobloga

Przepraszam, że tyle osób wołam, ale ciężko inaczej o to zapytać.
Czy lekarz mający uprawnienia do wystawiania ZUS ZLA może wystawić ten druk osobie nie zatrudnionej? Czy jest to w ogóle możliwe, bo według pewnego artykuły nie da się, bez uzupełnienia NIPu pracodawcy (a skoro ktoś nie pracuje to go nie ma). Na uczelni zostało zakwestionowane zwolnienia ze względu na to, że nie są na drukach ZUS ZLA, pomijając już sprawę taką, że minęło więcej niż 3 dni i lekarz nawet jakby chciał to już nie może. Poza tym czy lekarz może szastać sobie tak drukami ścisłego zarachowania, które nie mają po co być wypisywane skoro nie mają po co trafiać do ZUS.
Czy Uczelnia ma prawo wymagać ode mnie kodu choroby (ICD-10) oraz zwolnienia tylko na drukach ZUS ZLA i czy lekarz może fizycznie wystawić studentowi taki druk?
Jak można się odwołać od decyzji nie uznającej zwolnienia lekarskiego, bo: 1) nie jest na druku ZUS ZLA 2) jest od "stomatologa a nie lekarza" 3) Nie jest to zwolnienie bo jest zatytułowane zaświadczenie
Tak, wiem, jestem gówno studentem i powinnam się płożyć za możliwość studiowania i korzystania z Waszych podatków :p
#medycyna #prawo
  • 12
@Adams_GA: kto dokładnie zakwestionował na uczelni? stomatolog to też lekarz i jego zwolnienia/zaświadczenie są równoważne i tak jak napisał Adams_GA zla wystawia się tylko studentom pracującym
@MiT11: Kierownik studiów, USTNIE (sic!) i "zaświadczenie" zostało oddane do ręki a USOSie ukazało się 2.0. Na pytanie czy można inną formę przynieść - "nie - bo na dostarczenie było 7 dni, które dziś mija" {w regulaminie uczelni jest zapis o 7 dniach ROBOCZYCH, więc ewentualnie poniedziałek wchodzi w grę - natomiast nie jest to do końca regulamin mojego kierunku, który jest prowadzony przy współpracy dwóch uczelni, więc korzystałam z tego,
@Adams_GA: Nie ma po co - tam są ludzie z mojego roku i nic nie potrafią doradzić.Kwestia jest taka, czy uczelnia ma prawo zakwestionować zwolnienie ze względu na ww. powodu. Ja rozumiem, że uczelnia ma jakąś tam autonomię, ale jakieś prawa, zasady są uniwersalne. I jak napisać pisemne odwołanie od decyzji ustnej, tak żeby to miało ręce i nogi, jakieś podstawy prawne?
czy uczelnia ma prawo zakwestionować zwolnienie ze względu na ww. powodu. Ja rozumiem, że uczelnia ma jakąś tam autonomię, ale jakieś prawa, zasady są uniwersalne.


@Miniaa: na tym polega ich możliwość stosowania władztwa administracyjnego że mogą, ale to powinno być zapisane w jakichś regulaminach itd.

jakieś podstawy prawne?


@Miniaa: jak wyżej, regulamin.
@bialepaski: Niestety nie mamy książeczek zdrowia. Oficjalne powodu nie uznania zwolnienia wyjaśniłam, powód prawdziwy jest taki, że na egzamin nie przyszło mnóstwo osób, więc pojawiało się mnóstwo zwolnień (słusznych lub nie)- a tylko jedno (pokazowo) zostało zakwestionowane, bardzo przykro, że dostało się osobie która nie mogła być na egzaminie ""z powodu silnego bólu zęba wywołanego frakturą korony klinicznej i zapaleniem miazgi."

@Adams_GA: W regulaminie jest zapis jesynie tak: "3. Jeżeli
Nie, nie mamy żadnego dziekana, tylko Kierownik studiów


@Miniaa: Co to za uczelnia, która nie ma dziekana? Każdy wydział musi mieć dziekana ZTCW, wymaga tego chyba ustawa o szkolnictwie wyższym...