Wpis z mikrobloga

@xrn51: kryzys unijny wali w Polskę jako beneficjenta (póki co) strefy EUR. Więc jak najbardziej słabnącemu EUR towarzyszy słabnący PLN. Żeby złoty się umacniał podczas słabnięcia EUR musiałoby się u nas dziać coś świetnego w gospodarce.
@Pipcieo: Tyle ze aktualnie złoty traci nawet do euro ... no nic miejmy nadzieje, że jesienią nie zobaczymy dolara powyżej 4zł a euro ~4,30. Ceny np: elektroniki będą wtedy horrendalnie wysokie ...
@xrn51: Owszem. Generalnie cięzko sobie wyobrazić trend w którym złoty słabnie względem dolara a umacnia się względem EUR. Co najwyżej mógłby być stabilny względem EUR, ale teraz EUR ma sytuację mocno kryzysową, a im gorzej w eurostrefie tym gorzej dla Polski. Polaka Grexit zaboli bardziej niż Niemca, pani Merkel zadbała o to rolując grecki dług z banków do UE i MFW
@pawlo74: #stonoga to pic. Czysta reżyserka. To co ujawnił mieli wszyscy dziennikarze od wielu miesięcy. Gdyby była tam faktycznie bomba to byłoby ujawnione przez media antyrządowe już dawno temu. A to co robi córka milionera z politykami a przesłuchanie tego milionera wygląda jak wygłoszenie oświadczenia to cóż... na taśmach słyszeliśmy jak szef NBP odwołuje ministra finansów w zamian za pomoc w fałszowaniu budżetu, a szef MSW zleca prowokację w postaci podpalenia
@Pipcieo: nie interesuje mnie polska polityka bo uważam, że jest wtórną i w pełni sterowaną przez poważniejsze siły więc ciężko mi się wypowiadać o Stonodze ale z tego jak ja to odebrałem jasno wynika, że gdyby nie Stonoga to aferze podsłuchowej ukręcono by łeb i nikt by nawet o tym nie wiedział. Czy to przypadek, że dopiero po udostępnieniu akt przez Stonogę poleciały stołki? Nie wierzę w przypadki.
@Pipcieo: a jednak. A to że dalej będzie po staremu to ja już dawno na to wpadłem. Będzie po staremu bez względu kto wygra, jaka partia nie ma znaczenia. Dlatego szkoda czasu na polską politykę. Co my zwykli ludzie naprawdę możemy zrobić to odebrać władzę w sposób pokojowy prywatyzując walutę.
Dopóki rząd będzie kontrolował walutę nie będzie istniał ani wolny rynek ani demokracja. Ten system jest pozorną demokracją i pozorną gospodarką