Wpis z mikrobloga

mirki dzisiaj ukonczylem podstawowy kurs MAG (spawanie blach i rur - pachwinki) w lipcu robie tez podstawowy na TIG. Myslicie ze z dwoma tymi podstawami tylko na pachwinki uda mi sie gdzies zalapac zeby zlapac doswiadczenie? nie oczekuje cudow. kolo 2k netto biore z pocalowaniem w reke. Wiem ze w tym zawodzie doswiadczenie to podstawa i nie oszukujmy sie po tych 2 kursach bede mial poprostu uprawnienia ale umiejetnosci znikome, no ale z czegos zyc trzeba.
#spawanie
  • 9
@JBZM: Tzn. nie mam tego z jakiegoś oficjalnego źródła tylko od mojego potencjalnego pracodawcy, który w sumie musi się tym interesować. Uprawnienia na grupy materiałowe mają być rozbite na części. Czyli, jak teraz robiłeś próbkę na np. 8.1, to masz uprawnienia na 8, 9.2, 9,3 i 10, tak po tym będziesz miał tylko na grupę 8. Ma być też więcej zakresów odnośnie grubości, ale konkretów na ten temat nie mam. I
@JBZM: jak dostaniesz 2k, to będzie cud. Nastawiaj się na najniższą krajową, bo spawać jeszcze w ogóle nie umiesz [; Wiem, co mówię, też spawam prawie rok czasu, wciąż się uczę i wiem, jak rynek w Polsce wygląda.
@Silvervend: Normalnie kombinują, że głowa mała. Tylko żeby kasę wydusić.
@Zielony34: Trzeba mieć też jeszcze w cholerę szczęścia i najlepiej znajomości. A 2k to właśnie tak dają niby nowym na stoczni w spółkach, ale teraz jakiś masakryczny zastój bo np. rok temu patrzałem to jakoś więcej młodych bez doświadczenia brali. Np. Remontowa Shipbuilding brała młodych,robiła kursy i prace zapewniała. Mirko czyni cuda, ponarzekałem i przed chwilą do mnie dzwonili umówiłem
@JBZM: Do remontowej na poczatku roku wysylalem papiery i cisza.Plakac nie bede...Teraz dostalem wiadomosc ze szukaja spawaczy do Holandii na 135/136 blachy.9 e netto :p ,bez papiera , z samochodem i jezykiem.Chata i ubezpieczenie wszystko oplacaja.
Ja zrobilem na poczatku 135 pachwine i poszedlem do roboty.Byla masakra okazalo sie ze nie umiem spawac :) Co innego kurs a co innego praca.Rok temu zrobilem blachy doczolowo a w tym rury
@JBZM: na stocznie bym również spróbował, być może przeprowadzę się za rok, lub dwa na pomorze, bo zawsze chciałem mieszkać blisko morza. Może też być tak, że wyjadę do UK. Na początku 2k dostać jest bardzo ciężko, ponieważ po kursie nie umiesz nic, ewentualnie wiesz, jak rozpoznać spawarkę [; Powodzenia, nie łam się i bądź wytrwały, ale równoczesnie nie porywaj się z motyką na słońce. O 2k netto jeszcze długo będziesz